Szentmihályfa
A Csemadok Dunaszerdahelyi alapszervezetének megalakulása (1949 ősze) pozitív visszhangot váltott ki a város közvetlen vonzáskörzetében lévő településeken is: Kisfaludon, Hodosban, Pódafán és Mihályfán is, ahol 1950. január 1. és április 2. között megtartották a Csemadok szervezetek alakuló gyűléseit.
A dunaszerdahelyi körzet negyedik Csemadok alapszervezete Szentmihályfán jött létre, 1950. május 18-án. Az alakuló gyűlés lefolyásában a községben is aktív szerepet vállaltak a Csemadok Dunaszerdahelyi Alapszervezetének vezetői, Mondok Gábor és Patóch Zoltán, akik valószínűleg segítséget nyújtottak a rendezvény előkészítésében is. 1950. június 2-án ők számoltak be az Új Szóban az eseményről.
Az alakuló gyűlésen megválasztották az alapszervezet első vezetőségét, amelynek élén Lelkes Elek munkás állt. A rendezvényen megjelent személyek pontos számát nem ismerjük, a jegyzőkönyvben nem tüntették fel. Viszont pontos jegyzék készült az alapító tagokról, azok személyi adatairól. Az alapszervezetet harminchét szentmihályfai lakos alapította. A dunaszerdahelyi Csemadok vezetőin kívül, Szentmihályfán más vendég, a járási szervek képviseletében, nem jelent meg az alakuló gyűlésen.
Az Alapszervezet vezetősége:
Elnök: Lelkes Elek (munkás), 1911), alelnök: Kiss József (tanító), 1924), titkár: Füle Ilona (tanítónő), 1929), jegyzőkönyvvezető: Kiss Sándor (munkás), 1930), pénztáros: Mandák Aranka (hivatalnok), 1929), ellenőr: Iván Gizella (munkásnő), 1931) és Kosár Vince (munkás), 1929), választmányi tagok: Lelkes László (földműves, 1931), Harsányi Gyula (munkás, 1931), Farkas Pál (munkás, 1931).
Hibát talált?
Üzenőfal