Jóslás
A jóslást végző játékos egy papírlapra csillagszerűen hat egymást középen metsző egyenes vonalat rajzol. Ezután feladatul adja a jósoltatónak, hogy
1. mondjon három személynevet. Ha a jósoltató leány, akkor fiúnevet, ha fiú, akkor leánynevet. Ezeket a neveket a jósoló felírja három egymás mellett álló vonal csúcsára;
2. mondjon három „autómárkát“. Ezeket az előbbihez hasonló módon felírja további három szomszédos vonal csúcsára;
3. mondjon három város- vagy falunevet. Ezeket ugyanúgy felírja;
4. mondjon három „ajándéknevet“. Ezeket is felírja;
5. mondja meg születésének évszámát. Ezt a számot beleírja a vonalak metszéspontjára rajzolt kis téglalapba;
6. mondjon egy nullánál nagyobb, de nem túlságosan nagy (általában 15-ig) tetszés szerinti számot. A jósoló ezzel a számmal végzi majd el a kiszámolást oly módon, hogy az egyessel kezdi, s a mondott számmal fejezi be.
A kiszámolást a jósoló annál a névnél kezdi, amelyiknél a jósoltató akarja. Amelyik névre „kijön“ a szám, azt a nevet áthúzza, s a továbbiak folyamán már nem számol rá. A hármas csoportokban két nevet kell áthúzni, a megmaradó harmadik adja a jóslás eredményét. Ha a jósoló elvégezte a nevek kiszámolását, a születési év számjegyein is kiszámol. A kiszámolást mindig balról jobbra, az óramutató járásával egy irányban végzi.
Ha például a jósoltató 1958-ban született, az ötös számot adta meg kiszámolónak, s a kiszámolást a Nóra névtől kérte, a jóslás eredménye a következő: A jósoltatónak Eszti lesz a felesége, Volga személygépkocsijuk lesz, nyakkendőt kap tőle ajándékba, s kilenc „családjuk“ lesz.
Negyed, 1972 / Matusz Katalin (14)
Hibát talált?
Üzenőfal