Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet - Dunaszerdahely
Maďarský osvetový inštitút na Slovensku, n.o. | Hungarian Cultural Institute in Slovakia | Dunajská Streda
a CSEMADOK szakmai háttérintézménye, a Felvidéki Magyar Értéktár kezelője

Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztivál – Program

A VIII. Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztivál programja



2006. november 16. (csütörtök) – Szepsi kultúrház


10.00
DS 23 – Š. Moyses Gimnázium – Szepsi: Kolumbusz parthoz csapódik
Rendező: Michal Jasaň

10.30
Apropó Kisszínpad, Fülek: Fulkó lovag (dramatizált játék)
Szombathy Viktor nyomán írta Szvorák Zsuzsa, rendezte: Szvorák Zsuzsa

16.00
Egressy Béni szobrának leleplezése (Római katolikus templom melletti tér)
Közreműködik: a Szepsi Egressy Béni Kórus, ünnepi beszédet ing. Zachariáš István polgármester mond.

16.45
Dísztökkiállítás megnyitója a Szepsi Laczkó Máté Bormúzeumban – kultúrház (pince)
Megnyitja: Ing. Csoltkó Jenő, a Csemadok Területi Választmányának elnöke

17.30
Ünnepélyes megnyitó
Ing. Csoltkó Jenő, a Csemadok TV elnöke, Hrubik Béla, a Csemadok országos elnöke, Ing. Zachariáš István, Szepsi város polgármestere, Harsányi László, a Nemzeti Kulturális Alap elnöke
Mics Károly-életműdíj átadása

18.00
Apropó Kisszínpad, Fülek: Fulkó lovag (dramatizált játék)
Szombathy Viktor nyomán írta Szvorák Zsuzsa, rendezte: Szvorák Zsuzsa, (a Jókai napok nívódíjas előadása)

18.40
Kék Nefelejcs Hagyományőrző Csoport, Szomotor: Szüreti mulatság (népi játék), rendezte: Miklós Jarmila

20.00
Bodrogközi Színjátszó Csoport, Királyhelmec: Schwajda György: Csoda (színdarab), rendezte: Illésné Popália Irén

22.00
Csécsi Éneklő és Hagyományőrző Csoport, Csécs: Kukoricafosztás (népi játék), rendező: Snyír Mária

22.40
A bemutatott versenyelőadások értékelése a kultúrház nagytermében


2006. november 17. (péntek) – Szepsi kultúrház

10.00
Nehéz Ferenc Színjátszó Csoport, Dunamocs: Dés László–Geszti Péter: A dzsungel könyve (musical), rendező: Kiss Péntek József

13.00
Sókszelőcei Csemadok Esztrádcsoport, Sókszelőce: Buli az élet (esztrádműsor), rendező: Vadkerti Zita

14.10
Kodály Zoltán Gimnázium Diákszínpada, Galánta: Dorottya vagy amit akartok (dramatizált játék), rendező: Hlavaty Márta

15.10
Féktelen Komédiások, Vágkirályfa: Transzban vagy drágám (esztrádműsor), rendező: Forró Attila

16.30
NEFISZ, Nemesócsa: Illyés Gyula: Tűvétevők (komédia), rendező: Csorba István

17.30
Selmecbányai YEMELO Művészeti Csoport, Selmecbánya: Cirkus,
rendező: Soňa Lužinová

19.30
Nánai Színjátszó Csoport, Nána: Herczeg Ferenc: Majomszínház (komédia), rendező: Juhász Mária

21.00
Őrsújfalusi ÉS?! Színház (Felvidéki Tanyaszínház), Őrsújfalu: Ismeretlen francia szerzők: Hétköznapi komédiák (bohózat), rendező: Szabó Csilla

22.00
Grupa Teatrálna „Pulawy Miasto”, Pulawy: "Dyptyk – Kobieta, Dziecko", rendező: Hubert Domański

22.30
A bemutatott versenyelőadások értékelése a kultúrház nagytermében


2006. november 18. (szombat) – Buzita – kultúrház

13.30
Wataridori Színkör, Budapest: Jean Cocteau: Rettenetes szülők (dráma), rendező: Nagy Anikó

15.00
Mics Károly Színjátszó Csoport, Ipolynyék: Móricz Zsigmond: Nem élhetek muzsikaszó nélkül (zenés vígjáték), rendező: Balik Judit

17.00
Selmecbányai YEMELO Művészeti Csoport, Selmecbánya: Cirkus, rendező: Soňa Lužinová

17.00
A bemutatott versenyelőadás értékelése a kultúrház házasságkötő termében

18.00
Grupa Teatrálna „Pulawy Miasto”, Pulawy: "Dyptyk – Kobieta, Dziecko", rendező: Hubert Domański

19.00
Apropó Kisszínpad, Fülek: Fulkó lovag (dramatizált játék)
Szombathy Viktor nyomán írta Szvorák Zsuzsa, rendezte: Szvorák Zsuzsa,

20.00
Ünnepélyes eredményhirdetés

Térbeli jellemzőkSzepsi és Buzita
ID33443
Módosítás dátuma2008. június 4.

Hibát talált?

Üzenőfal