Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet - Dunaszerdahely
Maďarský osvetový inštitút na Slovensku, n.o. | Hungarian Cultural Institute in Slovakia | Dunajská Streda
a CSEMADOK szakmai háttérintézménye, a Felvidéki Magyar Értéktár kezelője

A 41. Duna Menti Tavasz díjai – 2016

A 41. Duna Menti Tavasz díjai – 2016

A 41. Duna Menti Tavasz országos döntőjének eredményei:

A képzőművészeti kiállítás díjazottjai

I. kategória 1-4. évfolyam

• Nagy Jázmin (Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola, Ipolyság)
• Deák Regina (Magyar Tannyelvű Alapiskola, Nagymagyar)
• Šuhaj Zsolt (Kármán József Alapiskola és Óvoda, Losonc)
• Molnár Dóra (Magyar Tannyelvű Alapiskola, Zselíz)

II. kategória 5-9. évfolyam

• Gaál Boglárka (Magyar Tannyelvű Alapiskola, Zselíz)
• Mészáros Ákos (Móra Ferenc Alapiskola, Nemesócsa)
• Jozeffy Katalin (Speciális Alapiskola, Lég)
• Varga Noémi (Szombathy Viktor Alapiskola, Feled)

SORSOLÁSOS JÁTÉK
Fejtsd meg, ha tudod!
Internetes sorsolásos játék (Fejtvényelés a Duna Menti Tavaszra készülve)

Bodnár Beáta, Csicseri Csacsogók, Csicser – Hájos Zoltán, Dunaszerdahely polgármesterének ajándéka (Canon Ixus fényképezőgép)
Király Adrián, Ficánka Gyermekcsoport, Boly – Bárdos Gábor Somorja polgármesterének ajándéka (Canon Ixus fényképezőgép)
Kovács Bernadett, Harkácsi Pimpó, Harkács – Bíró Szabolcs a Historium Kiadó vezetőjének ajándék könyvcsomagja

Oklevél Tilajcsik Imrének
a Duna Menti Tavaszon, évtizedeken át tartó kiváló hangosításért és emberi jóságáért.


Dusza István-díj

Vezérné Gonda Klárának, a Gömörfalvai Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportja rendezőjének, a gyermek bábos mozgalomban kifejtett több évtizedes áldozatkész munkájáért (Lipcsey György Munkácsy díjas szobrászművész alkotása)

BÁBOSOK

Bronzsávos minősítés:

• az Érsekújvári Czuczor Gergely Alapiskola Pinokkió Bábcsoportjának A fülemüle előadásáért, rendezte: Juhász Zsuzsanna és Krošlák Olga

• a Pozsonyeperjesi Községi Hivatal Ugri-bugri Bábcsoportjának Az állatok nyelvén értő juhász előadásáért, rendezte: Ágh Erzsébet és Nagy Erzsébet

• a Dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Alapiskola Virgoncok Bábcsoportjának A szegény asszony madara előadásáért, rendezte: Csiffári Renáta, díszlet és bábok: Kiss Márta

• az Ógyallai Magyar Tannyelvű Speciális Alapiskola Fityfirittyek Bábcsoportjának  a Cipódal előadásáért, rendezte: Bencsics Varga Mária

Ezüstsávos minősítés:

• a Pozsonyeperjesi Községi Hivatal Kis Ugri-bugri Bábcsoportjának a Reszkessetek egerek előadásáért, rendezte: Ágh Erzsébet és Nagy Erzsébet

• a Diószegi Petőfi Sándor Alapiskola és Óvoda Diócska Bábcsoportjának  A becsületes tolvaj Marci  előadásáért, rendezte: Bréda Szilvia

• a Komáromi Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportjának A farkas és a hét kecskegida előadásáért, rendezte: Izsák Katalin, Siposs Jenő és Tóth Tibor

Aranysávos minősítés:

• a Gömörfalvai Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportjának a Lúdas Matyi előadásáért, rendezte: Dolinsky Irén, Vezér Klára és Csutor Vezér Zsófia

• a Dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportjának A makrancos asszony és az ördög előadásáért, rendezte: Csörgei Tünde

• a Feledi Szombathy Viktor Alapiskola Meseláda Bábcsoportjának a Kádár Kata története előadásáért, rendezte: Makó Kovács Erika

• a Pozsonyi Duna utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportjának Az öreg halász és a nagyravágyó felesége, rendezte: Farkas Márta

• a Felsővámosi Alapiskola TIKIRIKI Bábcsoportjának  A kismalac és a farkas előadásáért, rendezte: Rebro Ágota

• a Kisgéresi Magyar Tannyelvű Alapiskola Mustármag Bábcsoportjának a József az álomlátó előadásáért, rendezte: Blanár Gabriella

GYEREKZSŰRI DÍJA:

• a Dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportjának A makrancos asszony és az ördög előadásáért, rendezte: Csörgei Tünde

SZERKESZTETT JÁTÉKOK

Bronzsávos minősítés:

• a Marcelházi Alapiskola Napsugár Hagyományőrző Csoportjának a Játszani jó! előadásáért, rendezte: Poništ Tünde

Ezüstsávos minősítés:

• a Bolyi Alapiskola és Óvoda Ficánka Gyermekcsoportjának a Tavaszi gyermekjátékok előadásáért, rendezte: Kondás Viola és Horbulák Petronella

• a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportjának  a Bálos-Ok, Bálo-Sokk előadásáért, rendezte: Pierzchala Mária, Szászi Edina és Székely Zsuzsa

Aranysávos minősítés:

• a Dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin Alapszervezet  Fókusz Gyermekszínpada I. csoportjának  A fülemile előadásáért, rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin

• a Nyárasdi Tekergők Polgári Társulás és alapiskola Tekergőcök Csoportjának az Így volt, igaz volt, mese SE volt előadásáért, rendezte: Magyar Gaál Lívia és Nagy Irén

Gyémántsávos minősítés:

• az Ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola Csillag-szóró Gyermekszínjátszó Csoportjának a Titok-tár előadásáért, rendezte: Köteles Judit és N. Tóth Anikó

GYEREKZSŰRI DÍJA:

• az Ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola Csillag-szóró Gyermekszínjátszó Csoportjának a Titok-tár előadásáért, rendezte: Köteles Judit és N. Tóth Anikó

A ZSŰRI KÜLÖNDÍJA:

• N. Tóth Anikónak, az Ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola Csillag-szóró Gyermekszínjátszó Csoportja rendezőjének a kiváló dramaturgiai munkáért

SZÍNJÁTSZÓK

Bronzsávos minősítés:

• a Királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportjának  A kiskakas gyémánt félkrajcárja előadásáért, rendezte: Pirigyi Mária és Szabó Alica

• a Bélyi Alapiskola Csicsergő Színjátszó Csoportjának A tök és a csikó előadásáért, rendezte: Szakszon Anna

Ezüstsávos minősítés:

• a Jánosi Alapiskola és Csemadok Csicsóka Színjátszó Csoportjának A rátóti csikótojás előadásáért, rendezte: Milen Gabriella

• a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszó Csoportjának a Ludas Matyi előadásáért, rendezte: Mészáros Piroska és Okos Zsuzsanna

• a Füleki Gimnázium és a Csemadok Alapszervezet Zsibongó Kisszínpadának a Várról várra zeng az ének… előadásáért, rendezte: Szvorák Zsuzsa

• a Nyárasdi Tekergők Polgári Társulás és alapiskola Tekergők Csoportjának a Völgyhíd előadásáért, rendezte: Magyar Gaál Lívia és Nagy Irén

Aranysávos minősítés:

• a Dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin Alapszervezet Fókusz Gyermekszínpada II. csoportjának az Árvácska előadásáért, rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin

• a Hetényi Református Gyülekezet Tábita Színpadának a József és testvérei előadásáért, rendezte: Écsi Gyöngyi, jelmeztervező: Kotiers Éva

• a Galántai Kodály Zoltán Gimnázium Kodály Zoltán Gimnázium Bábcsoportjának  A teremtés előadásáért, rendezte: Mészáros Andrea

GYEREKZSŰRI DÍJA:

• a Nyárasdi Tekergők Polgári Társulás és alapiskola Tekergők Csoportjának a Völgyhíd előadásáért, rendezte: Magyar Gaál Lívia és Nagy Irén

A ZSŰRI KÜLÖNDÍJAI:

• Benko Pálnak és Fero Mráznak, a Füleki Gimnázium és a Csemadok Alapszervezet Zsibongó Kisszínpada tagjainak a kiemelkedő látványvilágért

• Pirigyi Máriának és Szabó Alicának, a Királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportja rendezőinek a kiváló színházpedagógiai munkáért

• Gál Ádám Vajknak, a Hetényi Református Gyülekezet Tábita Színpada tagjának a kiváló színészi alakításért

• Hajas Renátának, a Nyárasdi Tekergők Polgári Társulás és alapiskola Tekergők Csoportja tagjának a kiváló színészi alakításért

Rövid URL
ID79272
Módosítás dátuma2016. június 3.

Hibát talált?

Üzenőfal