Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet - Dunaszerdahely
Maďarský osvetový inštitút na Slovensku, n.o. | Hungarian Cultural Institute in Slovakia | Dunajská Streda
a CSEMADOK szakmai háttérintézménye

A XXVII. Tompa Mihály Országos Verseny országos döntőjének díjazottjai 2018-ban

2018. április 28.

A XXVII. Tompa Mihály Országos Verseny országos döntőjének díjazottjai 2018-ban
Rimaszombat, 2018. április  28.

 

I. KATEGÓRIA – VERS

S. sz: Név: Intézmény: Felkészítő: Sáv:
1. Maczkó Fanni Eötvös Utcai MTNY Alapiskola, Komárom Varga Rózsa Arany 1.
2. Rácz Dorka MTNY Alapiskola és Gimnázium, Pozsony Kása Ildikó Arany 2.
3. Hámori Diána MTNY Alapiskola, Dunaradvány Kiss Éva Arany 3.
4. Bášti Fanni Kazinczy Ferenc MTNY Alapiskola, Tornalja Tímár Csilla Ezüst
5. Bugár Abigél Deáki Alapiskola Renczés Nóra Ezüst
6. Bukovszky Borbála Kossányi József Alapiskola, Szentpéter Mgr. Bukovszky Dóra Ezüst
7. Gjergji Izabella Deáki Alapiskola Renczés Nóra Ezüst
8. Ignác Tamás Dobó István Alapiskola, Nagyszelmenc Kerékgyártó Diana Ezüst
9. Jančík Lilien Eötvös Utcai MTNY Alapiskola, Komárom Mgr. Vrečič Katalin Ezüst
10. Madarász Lili Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat Zagyi Judit Ezüst
11. Máté Zsófia Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat Illés Judit Ezüst
12. Mészáros Saskia Jázmin Amade László Alapiskola, Bős Mgr. Bodó Júlia Ezüst
13. Moore Dominik Szenczi Molnár Albert MTNY Alapiskola, Szenc Mgr. Sándor Erika Ezüst
14. Radič Noémi Dénes György Alapiskola, Pelsőc Mgr. Szcsuka Edit Ezüst
15. Rezeš Sylvia Erdélyi János Alapiskola, Nagykapos Mgr. Svarda Éva Ezüst
16. Šiška Zea Bartók Béla Alapiskola, Nagymegyer Mgr. Nagy Valéria Ezüst
17. Šonkoľ Daniela Alapiskola, Pográny Bús Éva Ezüst
18. Tücsök Tímea Ana Jókai Mór MTNY Alapiskola, Komárom Jókai Éva Ezüst

A zsűri különdíja: Moore Dominik
Hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző: Jančík Lilien

 

I. KATEGÓRIA – PRÓZA

S. sz: Név: Intézmény: Felkészítő: Sáv:
1. Szalóczi Boglárka Deáki Alapiskola Renczés Nóra Arany 1.
2. Köblös Léna Királyhelmeci MTNY Alapiskola Mgr. Illés Irén Arany 2.
3. Bittera Sophie Iman Alapiskola és Óvoda, Pozsony Mgr. Bittera Katalin Arany 3.
4. Homoly Krisztina Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat Illés Judit Bronz
5. Mihalovič Marcell Széchenyi István Alapiskola és Óvoda Felsőszeli Szalai Gyöngyi Bronz
6. Pogány Zsófia Királyhelmeci MTNY Alapiskola Rigó Katalin Bronz
7. Struhár Mátyás Ady Endre Alapiskola, Párkány Izsák Ferenc Bronz
8. Szabó Réka Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat Zagyi Judit Bronz
9. Szőke Donát Alapiskola és Óvoda Hidaskürt Mgr. Slávik Edit Bronz
10. Bartal Nátán MTNY Alapiskola és Gimnázium, Pozsony Krascsenics Darnai Tímea Ezüst
11. Danajka Máté Kodály Zoltán Alapiskola Galánta Melicher Erika Ezüst
12. Fónad Lili Eötvös Utcai MTNY Alapiskola, Komárom Varga Rózsa Ezüst
13. Fülöp Mihály Pál Alapiskola, Fél Mgr. Simonics Zsuzsa Ezüst
14. Karvai Vittorio Pongrácz Ágoston Alapiskola, Negyed Varga Mária Ezüst
15. Ladányi Viola MTNY Alapiskola Marcelháza Mgr. Lancz Ildikó Ezüst
16. Lukács Lídia Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat Zagyi Judit Ezüst
17. Madari Hanna Eötvös Utcai MTNY Alapiskola, Komárom Varga Rózsa Ezüst
18. Pálffy Zsuzsanna Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Ipolyság Pálffy Zsuzsa Ezüst

 

 II. KATEGÓRIA – VERS

S. sz: Név: Intézmény: Felkészítő: Sáv:
1. Bari Szabolcs MTNY Alapiskola Uzapanyit Farkas Éva Arany 1.
2. Pereszlényi Zsófia Ady Endre Alapiskola, Párkány Pesti Zsuzsanna Arany 2.
3. Méhes Máté Móra Ferenc Alapiskola, Nyékvárkony Mgr. Fodor Anikó Arany 3.
4. Csémi Csillag Virág Bartók Béla Alapiskola, Nagymegyer Mgr. Nagy Gábor Bronz
5. Gubala Kristián Dénes György Alapiskola, Pelsőc Maksi Tünde Bronz
6. Kalydy Boróka Kazinczy Ferenc MTNY Alapiskola, Tornalja Mgr. Szászi Edina Bronz
7. Matovič Anna Feszty Árpád Alapiskola és Óvoda, Ógyalla Mgr. Csorba István Bronz
8. Múčková Sophia Alapiskola, Fél Mgr. Méryová Tímea Bronz
9. Pál-Baláž Anna Vivien Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája Ambrus Irén Bronz
10. Tapolcsányi Zalán Munka Utcai Alapiskola Komárom Laboda Róbert Bronz
11. Veres Saskia Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája Ambrus Irén Bronz
12. Baros Dániel Deáki Alapiskola Renczés Nóra Ezüst
13. Mács Zille Anna Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat Orosz Judit Ezüst
14. Nógel Alexa Alapiskola Nyárasd Magyar Gaál Lívia Ezüst
15. Ördögh Zsófia Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár Németh Zsuzsa Ezüst
16. Pikler Mátyás Munka Utcai Alapiskola Komárom Laboda Róbert Ezüst
17. Presinszky Emma Alapiskola Nyárasd Magyar Gaál Lívia Ezüst
18. Urbán Sára Alapiskola és Óvoda, Pozsony Mgr. Varga Mária Ezüst

 Hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző: Mács Zille Anna 

II. KATEGÓRIA – PRÓZA

S. sz: Név: Intézmény: Felkészítő: Sáv:
1. Dóczi Boldizsár Alapiskola Bodrogszerdahely Dóczi Sándor Arany 1.
2. Tóth Gábor István Alapiskola Nyárasd Magyar Gaál Lívia Arany 2.
3. Vámos Dóra Marianum Egyházi Iskolaközpont, Komárom Marcsa Krisztína Arany 3.
4. Bitter Karolína Pongrácz Ágoston Alapiskola, Negyed Varga Mária Bronz
5. Csölle Larion Alapiskola Nyárasd Mgr. Marsal Krisztina Bronz
6. Ferencz Zsolt Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat Kluvanec Zsuzsa Bronz
7. Papp Gábor Juhász Gyula Alapiskola, Léva Kovács Barnabás Bronz
8. Pongrácz Tamás Achilles Szenczi Molnár Albert MTNY Alapiskola, Szenc Mgr. Pongrácz Flóra Bronz
9. Tóth Bence Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája Ambrus Irén Bronz
10. Cibuľa Dominika Ipolyi Arnold Alapiskola, Ipolybalog Németh Ágota Ezüst
11. Csala Rebeca Kazinczy Ferenc MTNY Alapiskola, Tornalja Vavrek Hubay Gabriella Ezüst
12. Dórák Lara Jázmin Vámbéry Ármin MTNY Alapiskola, Dunaszerdahely Buzgó Mária Ezüst
13. Gál Noémi Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár Németh Zsuzsa Ezüst
14. Gerencséry Erik MTNY Alapiskola Marcelháza Gál Lívia Ezüst
15. Mikóczi Lili Alapiskola, Fél Mgr. Méryová Tímea Ezüst
16. Naňo Nimród MTNY Alapiskola Marcelháza Naňo Boglárka Ezüst
17. Pándy Gábor Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és Alapiskola, Kassa Mgr. Fedor Erika Ezüst
18. Rigó Áron Vámbéry Ármin MTNY Alapiskola, Dunaszerdahely Csörgö Marianna Ezüst

A zsűri különdíja: Mikóczi Lili
Hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző: Csala Rebeca

III. KATEGÓRIA – VERS

S. sz: Név: Intézmény: Felkészítő: Sáv:
1. Urbán Csongor Erdélyi János Alapiskola, Nagykapos Urbán Emőke Arany 1.
2. Bangha Roland Selye János Gimnázium, Komárom Farkas Adrianna Arany 2.
3. Gál Ádám Vajk Tarczy Lajos Alapiskola, Hetény Kiss Szilvia Arany 3.
4. Csala Bence Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és Alapiskola, Kassa Mgr. Ádám Anikó Bronz
5. Magtamás Csilla Füleki Gimnázium Szvorák Zsuzsa Bronz
6. Mihalovič Veronika Felsőszeli Széchenyi István Alapiskola Morovics Ibolya Bronz
7. Strešňák Adél Szenczi Molnár Albert MTNY Alapiskola, Szenc Matus Mónika Bronz
8. Uličná Lucia Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája Uličná Ibolya Bronz
9. Vasík Áron Máté MTNY Alapiskola és Gimnázium, Pozsony Hajdú Viktória Bronz
10. Balázs Anna Ajnácska Munka Utcai Alapiskola Komárom Laboda Róbert Ezüst
11. Balla Kiara Priscilla Eötvös Utcai MTNY Alapiskola, Komárom PaedDr. Kovács Tünde Ezüst
12. Bukovský Dorottya Deáki Alapiskola Renczés Nóra Ezüst
13. Csepy Edvin Bartók Béla Alapiskola, Nagymegyer Mgr. Makoly Ildikó Ezüst
14. Fekete Emma Lili Kármán József Alapiskola és Óvoda, Losonc Szabó Andrea Ezüst
15. Greman Dorka Madách Imre MTNY Gimnázium, Somorja Nagy Myrtil Ezüst
16. Hlinka Igor Alapiskola Perbete Culka Ottó Ezüst
17. Kempski Sára Mészáros Dávid Alapiskola és Óvoda, Nagymácséd Nagy Szilas Ildikó Ezüst
18. Mag Kristóf Füleki Gimnázium Szvorák Zsuzsa Ezüst

 A zsűri különdíja: Greman Dorka, Bukovský Dorottya
Hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző: Balázs Anna Ajnácska 

III. KATEGÓRIA – PRÓZA

S. sz: Név: Intézmény: Felkészítő: Sáv:
1. Szalay Mátyás Munka Utcai Alapiskola Komárom Habán Hajnalka Arany 1.
2. Morvai Viktória Bereniké Ady Endre Alapiskola, Párkány Jakubík Teréz Arany 2.
3. Fekete Lujza Selye János Gimnázium, Komárom Spátay Adriana Arany 3.
4. Havran Dániel Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája Tóth Sándor Bronz
5. Lénárt Dóra Felsőszeli Széchenyi István Alapiskola Morovics Ibolya Bronz
6. Patassy Dávid MTNY Alapiskola Felsőpatony Mgr. Mikos Gróf Melinda Bronz
7. Szőcs Ákos Szenczi Molnár Albert MTNY Alapiskola, Szenc Mgr. Tóth Katalin, PhD. Bronz
8. Varga Antónia MTNY Református Egyházi Alapiskola Vaján Kaszonyi Éva Bronz
9. Viszlai Anna Rozália MTNY Alapiskola és Gimnázium, Szepsi Rácz Erzsébet Bronz
10. Farkas Dániel Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat Angyal László Ezüst
11. Forró Lilla Csongrády Lajos Alapiskola, Szőgyén Mgr. Mikus Nagy Dóra Ezüst
12. Gyürky Mátyás Munka Utcai Alapiskola Komárom Habán Hajnalka Ezüst
13. Jančík Dóra Eötvös Utcai MTNY Alapiskola, Komárom PaeDr. Kovács Tünde Ezüst
14. Márik Fanny Alapiskola Nyárasd Magyar Gaál Lívia Ezüst
15. Molnár Karolina II. Koháry István Alapiskola, Fülek Vankó Attila Ezüst
16. Pleva Levente Felsőszeli Széchenyi István Alapiskola Morovics Ibolya Ezüst
17. Ürge József Jakab Alapiskola, Fél Mgr. Ürge Judit Ezüst
18. Vass Roland Eduard II. Koháry István Alapiskola, Fülek Vankó Attila Ezüst

 Hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző: Farkas Dániel

IV. KATEGÓRIA – VERS

S. sz: Név: Intézmény: Felkészítő: Sáv:
1. Katona Eszter MTNY Alapiskola és Gimnázium, Pozsony Kulcsár Mónika Arany 1.
2. Balla Barnabás Kodály Zoltán Gimnázium Galánta Bergendi Mónika Arany 2.
3. Gál Réka Ágota Selye János Gimnázium, Komárom Mgr. Art. Kiss Szilvia Arany 3.
4. Fekete Virág Fanni Füleki Gimnázium Szvorák Zsuzsa Bronz
5. Gyenes Orsolya Pavol Jozef Šafárik Gimnázium, Rozsnyó Lőrincz Tímea Bronz
6. Szmolka Barbara Szondy György Gimnázium, Ipolyság Mgr. Petrezsil Noémi Bronz
7. Tóth Friderika Kodály Zoltán Gimnázium Galánta Ollé Krisztina Bronz
8. Vida Gergely Selye János Gimnázium, Komárom Spátay Adrianna Bronz
9. Bukovszky Orsolya Selye János Gimnázium, Komárom Spátay Adriana Ezüst
10. Csikmák Katalin Mária MTNY Alapiskola és Gimnázium, Pozsony Író Erzsébet Ezüst
11. Házik Ildikó Ivan Krasko Gimnázium, Rimaszombat Mgr. Béres Marianna Ezüst
12. Heringes William MTNY Magángimnázium, Dunaszerdahely Takács Tímea, Terebessy Mária Ezüst
13. Kantár Máté Marianum Egyházi Iskolaközpont, Komárom Mózes Endre Ezüst
14. Karácsony Laura Vámbéry Ármin Gimnázium Dunaszerdahely Takács Tímea Ezüst
15. Mezőszállási Márk Selye János Gimnázium, Komárom Danczi Annamária Ezüst
16. Rigó Terézia Vámbéry Ármin Gimnázium Dunaszerdahely Csicsay Bernadett Ezüst
17. Sallai Zsóka Márai Sándor Gimnázium Kassa Bodon Andrea Ezüst

A zsűri különdíja: Kantár Máté
Hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző: Sallai Zsóka 

IV. KATEGÓRIA – PRÓZA

S. sz: Név: Intézmény: Felkészítő: Sáv:
1. Králik Máté Selye János Gimnázium, Komárom Králik Zsuzsanna Arany 1.
2. Jankulár Tamás Selye János Gimnázium, Komárom Spátay Adriana Arany 2.
3. Simon Dóra Közös Igazgatású Iskola, Szenc Pongrácz Flóra Arany 3.
4. Balog Maroš Füleki Gimnázium Szvorák Zsuzsa Bronz
5. Bari Kamilla Füleki Gimnázium Szvorák Zsuzsa Bronz
6. Horváth Balázs Vámbéry Ármin Gimnázium Dunaszerdahely Mgr. Soóky Ágota Bronz
7. Papp Márton Pavol Jozef Šafárik Gimnázium, Rozsnyó Lőrincz Tímea Bronz
8. Bencsík Stefánia Selye János Gimnázium, Komárom Farkas Adrianna Ezüst
9. Berényi Kristóf Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta Bergendi Mónika Ezüst
10. Galamb Krisztián Kereskedelmi Akadémia, Rimaszombat Kovács Ildikó Ezüst
11. Hajdók Fruzsina* Gimnázium, Királyhelmec Pekárovics Marianna, Hriczo Ágnes Ezüst
12. Jókai Máté Tibor Selye János Gimnázium, Komárom Spátay Adriana Ezüst
13. Köles Bence MTNY Magángimnázium, Dunaszerdahely Simon Beáta Ezüst
14. Mellár László Szakközépiskola, Dunaszerdahely Nagy Tibor Ezüst
15. Nagy Viktor Marianum Egyházi Iskolaközpont, Komárom Mózes Endre Ezüst
16. Patócs Natasa Erzsébet Vámbéry Ármin Gimnázium Dunaszerdahely Mgr. Patócs Mária Ezüst
17. Szarka Beáta Selye János Gimnázium, Komárom Farkas Adrianna Ezüst
18. Ürge Kristóf Szenczi Molnár Albert Gimnázium és Szakközépiskola Ürge Judit Ezüst

 A zsűri különdíja: Galamb Krisztián
Hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző: Köles Bence

V. KATEGÓRIA – VERS

S. sz: Név: Intézmény: Felkészítő: Sáv:
1. Török Máté Selye János Egyetem Horváth Eszter Arany 1.
2. Fodor Péter Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Mgr. N. Tóth Anikó, PhD. Arany 2.
3. Jung István Selye János Egyetem Arany 3.
4. Csobády Csilla Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Bronz
5. Jáger Erika Dobóruszka (lakhely) Bronz
6. Kurucz Anikó Selye János Egyetem Bronz
7. Pongrácz Flóra Szenc Bronz
8. Bohák Anikó Kéty (lakhely) Ezüst
9. Csölle Stefánia Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Mgr. N. Tóth Anikó, PhD. Ezüst
10. Dóczi Henrietta Kiskövesd (lakhely) Ezüst
11. Döme Sándor Komárom (lakhely) Ezüst
12. Sátor Veronika Selye János Egyetem Ezüst

A zsűri különdíja: Döme Sándor
Hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző: Sátor Veronika

V. KATEGÓRIA – PRÓZA 

S. sz: Név: Intézmény: Felkészítő: Sáv:
1. Csémi Andrea Nagymegyer (lakhely) Arany 1.
2. Demko András mérnök Nagyida Arany 2.
3. Lichtmannegger Lívia Selye János Egyetem Arany 3.

 

VI. KATEGÓRIA – ÉNEKELT / MEGZENÉSÍTETT VERSEK

S. sz: Csoport / szólista: Település: Művészeti vezető: Sáv:
1. Molnár Ibolya Farnad Arany 1.
2. EndORFin Rozsnyó Papp Viktória Arany 2.
3. Csillagvirág Rimaszombat Páko Mária Arany 3.
4. EVEREST Füleki Gimnázium Burovincz Laura, Endrődi-Mike Attila Bronz
5. Ütős ötös Rimaszombat Páko Mária Bronz
6. Vészmadarak Komárom Vas Katalin Bronz
7. CAMPA-NULLA Szenc Pongrácz Flóra Ezüst
8. Göbő Anna, Göbő Sándor Léva Göbő Sándor Ezüst
9. LABIRINT Várhosszúrét Borsodi Zoltán Ezüst
10. Oltman Vivien Bély Pekárovics Marianna Ezüst
11. PIANO verséneklő együttes Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola, Ipolyság Wollent Andrea Ezüst
12. Retyazenka Bény Molnár Mátyás Ezüst
13. SZÜRKEBARÁTOK Komárom Lakatos Róbert Ezüst
14. The Töpörtyűk Gúta Sipos Dávid  Ezüst

 A legérettebb zenei produkcióért: Göbő Anna, Göbő Sándor

Különdij – Kiemelt média megjelenés az első szlovákiai magyar zenei portálon, az ATEMPO.sk-n, fél éven át a TMOV verséneklők kategóriájának I., II. és III. helyezettje részére.
Ing. Zaťko Ervin alapító, főszerkesztő felajánlása

VII. KATEGÓRIA – LÍRAI SZÍNPADOK

S. sz: Együttes: Település: Rendező: Sáv:
1. A KGSzT Lírai Színpada Márai Sándor Gimnázium, Kassa Bodon Andrea Arany 1.
2. GIMISz Diákszínpad Komáromi VMK, Selye János Gimnázium, Komárom Bajkai Csengel Mónika Arany 2.
3. vÉLETlen Selye János Gimnázium, Komárom Gažík Viktória Bronz
4. Iglice – irodalmi színpad MTNY Alapiskola és Gimnázium Szepsi Ráczné Birtók Erzsébet Ezüst
5. Sycorax Gimnázium, Királyhelmec Pekárovics Marianna Ezüst
6. Szivárvány színjátszó csoport Naszvad Haris Katalin Ezüst

Ígéretes előadói teljesítményéért: Viszlai Anna Rozália

 

 

ID101839
Módosítás dátuma2018. április 28.

Ha hibát talált, jelentse!

Üzenőfal