Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet - Dunaszerdahely
Maďarský osvetový inštitút na Slovensku, n.o. | Hungarian Cultural Institute in Slovakia | Dunajská Streda
a CSEMADOK szakmai háttérintézménye

Népdaltól zengő hétvége

2017. október 23.

Nincs veszélyben Ág Tibor életműve

A Bíborpiros szép rózsa hétvégén Pereden és Rozsnyón tartott országos elődöntőin mintegy ezer népdalt művelő szereplő vett részt, a hét járási versenyből való válogatás után.

A rendezők minkét elődöntőn megemlékeztek Ág Tiborról, a Tavaszi szél, majd a Bíborpiros szép rózsa népzenei versenyek művészeti vezetőjéről, aki szinte haláláig törődött velük, a népdalt éneklőkkel.

A zsűri (Hriagyel Pelle Andrea, etnomuzikológus; Bíró Huszár Ágnes, az SZMMI népzenei adattárának munkatársa; Borsi Ferenc citeraoktató, az SZMMI népzenei táboraik művészeti vezetője; Bárdosi Ildikó, népdalénekes, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzene Tanszékének oktatója; Molnár Miklós, népzenész; Andrássy Ferenc, zenepedagógus, népzenész; Lacza Gergely, az SZMMI munkatársa; Jónás Katalin, a peredi női kar karnagya) a 112 produkcióból 72-őt juttatott a 2017. november 25-én rendezendő dunaszerdahelyi országos döntőbe: Nyugat-Szlovákiából 39, Közép- és Kelet-Szlovákiából 33 versenyző egyént és csoportot.

Egyben kiemelte, hogy a népdalkörök tagjai között egyre inkább több fiatallal találkozunk, akik a szüleik, nagyszüleik mellett énekelnek.

Az országos döntő résztvevői:


Citerazenekarok, hangszerszólisták, népzenekarok:

ID: A csoport / egyén: Település: Korcsoport
1. Buzitai Alapiskola citerazenekara Buzita

1.

2. Buzitai Alapiskola citerazenekara,
fiatalabb korosztály
Buzita

1.

3. Dióhéj Citerazenekar Diószeg

2.

4. Nagyabonyi Citerazenekar Nagyabony

2.

5. Rozmaring-ág citeraegyüttes Szímő

2.

6. Sarló Citerazenekar Nyárasd

2.

7. Százdi citeraegyüttes Százd

2.

8. Boczán Anna Fruzsina (citera) Nagykapos

1.

9. Takács János (citera) Pered

2.

10. Varga Zaránd (hegedű) Dunaszerdahely

1.

11. Bellő zenekar Ógyalla

2.


Népdalszólisták, duók, triók:

ID: A csoport / egyén: Település: Korcsoport
12. Három a lány Rozsnyó

1.

13. Korintus Beáta és Korintus László Rozsnyó

1.

14. Strešňák Adél, Korpás Lilla Szenc

1.

15. Baka Rebeka Kéty

1.

16. Berta Lucia Fanni Kenyhec

1.

17. Bódis István Béke

2.

18. Bohák Emese Kéty

2.

19. Deme Attila Ógyalla

1.

20. Demko András mérnök Nagyida

2.

21. Dendis Izabella Rozsnyó

1.

22. Gebe János Jólész

2.

23. Jačman Anikó Rozsnyó

1.

24. Jámbor Mónika Nagytúr

2.

25. Korpás Réka Révkomárom

2.

26. Pákozdi Dorina Kéty

1.

27. Perleczky Balázs Felsőszeli

1.

28. Rezes Gyula Szepsi

2.

29. Szabó Júlia Naszvad

1.

30. Šmajda Bernadett Rozsnyó

1.

31. Tóth András Csicser

1.

32. Vadkerti Bíborka Nyékvárkony

1.

33. Zsoldos Viktória Nagymegyer

1.


Népdalkörök, népdalkörök hangszeres kísérettel:

ID: A csoport / egyén: Település: Korcsoport
34. Almágyi Népdalkör Almágy

2.

35. Andrássy Dénes Férfikar Rozsnyó

2.

36. Békei és Sárosfai Cimbora Népdalkör Béke

2.

37. Búzakalász Éneklőcsoport Bodolló

2.

38. Búzavirág Női Éneklőcsoport Naszvad

2.

39. Csalogány Gyermek Éneklőcsoport Felsőszeli

1.

40. Csalogány népdalkör Tornalja

1.

41. Csattogó vegyeskar Krasznahorkaváralja

2.

42. Cserepszin Éneklőcsoport Makranc

2.

43. Dalárda Nagyölved, Szőgyén

2.

44. Érsekkétyi Pacsirta Éneklőcsoport Kéty

2.

45. Fehér Akác asszonykórus és az Akácvirágok Tardoskedd

2.

46. Felsőszeli Férfikar Felsőszeli

2.

47. Galáris Énekegyüttes Losonc

1.

48. Gyöngykaláris Éneklőcsoport Kosút

2.

49. Gyöngyvirág népdalkör Szetnmária

2.

50. Hóvirág népdalkör Tornalja

1.

51. Cházár András Népdalkör Jólész

2.

52. Imregi hagyományőrző csoport Imreg

2.

53. Ipoly Népdalkör Ipolynagyfalu

2.

54. Kéknefelejcs népdalkör Nagymegyer

2.

55. Kéknefelejcs Népdalkör Várhosszúrét

2.

56. Margaréta népdalkör Felsőpatony

2.

57. Mezei Virágok Vegyes Népdalkör Tornagörgő

2.

58. Pacsirta népdalkör Nagymegyer

1.

59. Perbetei Árvalányhaj Népdalkör Perbete

2.

60. Rozmaring Férfikar Hárskút

2.

61. Rozmaring Hagyományőrző Csoport Szina

2.

62. Rozmaring Néptáncegyüttes Szina

2.

63. Rozmaringsarj Gyermek Néptánccsoport Szina

1.

64. Rozmaringsarj Népdalkör Hárskút

1.

65. Szepsi Asszonykórus Szepsi

2.

66. Szivárvány Asszonykórus Nagysalló

2.

67. Szivárvány Énekkar Nagybalog

2.

68. Tardoskeddi Férfikar Tardoskedd

2.

69. Vásárúti Dalárda Vásárút

2.

70. Búzavirág Vegyes Éneklőcsoport Naszvad

2.

71. Csillagfürt Népdalkör és Citeraegyüttes Nagyabony

2.

72. Szímői Rozmaring citera és népdalkör Szímő

2.

 

ID92721
Módosítás dátuma2017. október 23.

Ha hibát talált, jelentse!

Üzenőfal