Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet - Dunaszerdahely
Maďarský osvetový inštitút na Slovensku, n.o. | Hungarian Cultural Institute in Slovakia | Dunajská Streda
a CSEMADOK szakmai háttérintézménye

A 43. Duna Menti Tavasz díjai – 2018

2018. június 1.

• A képzőművészeti kiállítás díjazottjai:

I. kategória 1-4. évfolyam

Kocsis Tamara (Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Nagymagyar)
Pipper Sofia (Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Komárom)

II. kategória 5-9. évfolyam

Sárközy Ákos (Móra Ferenc Alapiskola, Nemesócsa)
Hubík Bianka (Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Komárom)
Gruľo István (Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Tornalja)
Kozinsky Laura (Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Bély)

Dusza István díj (a DMT életműdíja):

In Memoriam 2018 – Tilajčík Imit, a szlovákiai magyarság kulturális felemelkedése érdekében a Duna Menti Tavaszon végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Dusza István díjban részesítik a rendezők.

BÁBOSOK

EZÜSTSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a Dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Virgoncok Bábcsoportjának A kiskondás előadásáért, rendezte: Csiffári Renáta

• a Felsővámosi Magyar Tannyelvű Alapiskola Tikiriki Bábcsoportjának a Tikirikitakarak előadásáért, rendezte: Nagy Böbe

• a Komáromi Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportjának A didergő király előadásáért, rendezte: Izsák Katalin és Tóth Tibor

• a Gútai II. Rákóczi Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Mazsola Bábcsoportjának Az aranytulipán előadásáért, rendezte: Mahor Katalin

ARANYSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• az Ógyallai Speciális Alapiskola Fityfiritty Bábcsoportjának A tréfás farkas előadásáért, rendezte: Bencsics Varga Mária

• a Szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Szenci Tátika Bábcsoportjának A jószívű madár előadásáért, rendezte: Sándor Erika és Molnár Enikő

• a Gömörfalvai Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportjának a Kukamese előadásáért, rendezte: Dolinsky Irén, Csutor Vezér Zsófia és Vezér Klára

• a Dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportjának A rút kiskacsa előadásáért, rendezte: Csörgei Tünde

• a Pozsonyi Duna utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportjának Az árva tevecsikó előadásáért, rendezte: Farkas Márta

GYÉMÁNTSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a Kisgéresi Alapiskola Mustármag Bábcsoportjának A víz az Úr? előadásáért, rendezte: Blanár Gabriella

• a Feledi Szombathy Viktor Alapiskola Meseláda Bábcsoportjának A szegény ember citerája előadásáért, rendezte: Makó Kovács Erika

• a Galántai Kodály Zoltán Gimnázium Kodály Zoltán Gimnázium Bábcsoportjának az Etüdök előadásáért, rendezte: Mészáros Andrea

GYEREKZSŰRI DÍJA:

• a Kisgéresi Alapiskola Mustármag Bábcsoportjának A víz az Úr? előadásáért, rendezte: Blanár Gabriella

NÉPI SZERKESZTETT JÁTÉKOK

EZÜSTSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportjának a Játék előadásáért, rendezte: Pierzchala Mária, Szászi Edina és Székely Zsuzsa

ARANYSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a Dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola Új Hullám Színjátszó Csoportjának a # Hashtag előadásáért, rendezte: Madocsai Kardos Klaudia és Sziklai “Sziki” Krisztina

• az Ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska Gyermekcsoportjának az Én elmentem a vásárba előadásáért, rendezte: Jusztin Czaudt Éva

GYEREKZSŰRI DÍJA:

• a Dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola Új Hullám Színjátszó Csoportjának a # Hashtag előadásáért, rendezte: Madocsai Kardos Klaudia és Sziklai “Sziki” Krisztina

SZÍNJÁTSZÓK

BRONZSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a Szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Szönci Kakaskák Színjátszó Csoportjának A kiskakas gyémánt félkrajcárja előadásáért, rendezte: Nagy Katalin

• a Lévai Juhász Gyula Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Pitypang Színjátszó Csoportjának A félig megnyúzott bakkecske előadásáért, rendezte: Baran Ivett, Sava Erzsébet és Levák Anikó

• a Nádszegi Alapiskola mellett működő Szabadidőközpont Nádaska Színjátszó Csoportjának a Toldi előadásáért, rendezte: Fülöp Leona

• a Perbetei Magyar Tannyelvű Alapiskola Tündérvirágok Színjátszó Csoportjának A hétfejű sárkány előadásáért, rendezte: Török Sarolta és Pinke Andrea

• a Kassai Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és Alapiskola Csiribiri Színjátszó Csoportjának a Lúdas Matyi előadásáért, rendezte: Fedor Erika és Ádám Anikó

• a Nagykaposi Erdélyi János Alapiskola Hajnalka Színjátszó Csoportjának A kőleves előadásáért, rendezte: Szücs Ágnes

• a Bátkai Alapiskola Huncutkák Színjátszó Csoportjának a Mátyás király Gömörben előadásáért, rendezte: Hencz Annamária

EZÜSTSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a Királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportjának A rút kiskacsa előadásáért, rendezte: Szabó Alica, Dakos Szilvia és Pirigyi Mária

• a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszó Csoportjának a Mennyi fényes, szép madár! előadásáért, rendezte: Mészáros Piroska és Okos Zsuzsanna

ARANYSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a Hetényi Tarczy Lajos Alapiskola Gólyaláb Színjátszó Csoportjának a Párisz almája előadásáért, rendezte: Romada Rakottyay Katalin és Kotiers Éva

• a Csemadok Füleki Alapszervezete és a Füleki Gimnázium Zsibongó Kisszínpadának az Oda az igazság! előadásáért, rendezte: Szvorák Zsuzsa

GYÉMÁNTSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a Csemadok Vámbéry Ármin Dunaszerdahelyi Városi Szervezete és a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Fókusz Gyermekszínpadának a Lúdas Matyi előadásáért, rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin

a zsűri ajánlása alapján részvétel a Fesztiválnyertesek Fesztiválján (Budapest, 2018. november 2-4.): a Csemadok Vámbéry Ármin Dunaszerdahelyi Városi Szervezete és a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Fókusz Gyermekszínpada

GYEREKZSŰRI DÍJA:

• a Csemadok Füleki Alapszervezete és a Füleki Gimnázium Zsibongó Kisszínpadának az Oda az igazság! előadásáért, rendezte: Szvorák Zsuzsa

A ZSŰRI KÜLÖNDÍJA:

A PEDAGÓGIAI MUNKÁÉRT Szabó Alicának a Királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportja rendezőjének

A PEDAGÓGIAI MUNKÁÉRT Dakos Szilviának a Királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportja rendezőjének

A PEDAGÓGIAI MUNKÁÉRT Pirigyi Máriának a Királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportja rendezőjének

A LÚDAS MATYI SZEREPÉNEK MEGFORMÁLÁSÁÉRT ÉS A ZENEI KÖZREMŰKÖDÉSÉRT Varga Zarándnak a Csemadok Vámbéry Ármin Dunaszerdahelyi Városi Szervezete és a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Fókusz Gyermekszínpada szereplőjének

A LEGSZELLEMESEBB ELŐADÁSÉRT a Csemadok Füleki Alapszervezete és a Füleki Gimnázium Zsibongó Kisszínpadának az Oda az igazság! előadásáért, rendezte: Szvorák Zsuzsa

ID102287
Módosítás dátuma2018. június 1.

Ha hibát talált, jelentse!

Üzenőfal