Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet - Dunaszerdahely
Maďarský osvetový inštitút na Slovensku, n.o. | Hungarian Cultural Institute in Slovakia | Dunajská Streda
a CSEMADOK szakmai háttérintézménye, a Felvidéki Magyar Értéktár kezelője

Tompa Mihály Országos Verseny Országos Döntő, eredmények, 2015

Tompa Mihály Országos Verseny Országos Döntő, eredmények, 2015

A Tompa Mihály Országos Verseny Országos Döntőjének eredményei
Rimaszombat, 2015. április 25.

 

I. kategória – VERS
(Versenyző, iskola, felkészítő)

A zsűri különdíja:
Szívós Lilla, Kazinczy Ferenc MTNY AI, Tornalja, Kiss Sarolta

Bronzsáv
Barta Flórián, Márai Sándor Gimnázium és AI, Kassa, Szabó Anita
Bencz Levente, Alapiskola, Gímes, Mgr. Korec Erzsébet

Ezüstsáv
Balázs Réka Mária, Ipolyi Arnold MTNY AI, Ipolybalog, Hugyer Zolcer Erika
Biháry Bianka, Pozsonypüspöki AI, Vician Lívia
Csölle Larion, MTNY Alapiskola, Nyárasd, Mgr. Nagy Irén
Korpás Andrea, Juhász Gyula AI, Léva, Kollárik Edina
Pikler Mátyás, Munka Utcai MTNY AI Komárom, Beke Ágnes
Rehák Ádám, MTNY AI, Marcelháza, Gál Lívia
Ruszó Emil, Mocsáry Lajos AI, Fülek, Mgr. Benko Tünde
Sebestyén Sára, MARIANUM MTNY Egyházi Óvoda és AI, Komárom, Vörös Hajnalka
Szívós Lilla, Kazinczy Ferenc MTNY AI, Tornalja, Kiss Sarolta
Varga Zaránd Ágoston, Kodály Zoltán AI, Dunaszerdahely, Mgr. Szelle Tünde

Aranysáv
3. Pásztor Alíz, Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola, Ipolyság, Pálffy Zsuzsa
2. Horváth Máté, Pázmány Péter AI és Óvoda, Vágsellye , Mgr. Páldy Eszter
1. Dóczi Boldizsár, MTNY AI, Bodrogszerdahely, Dóczi Sándor

I. kategória – PRÓZA
(Versenyző, iskola, felkészítő)

Bronzsáv
Dirbák Veronika, Kármán József AI és Óvoda, Losonc, Anderko Andrea
Dórák Lara Jázmin, Vámbéry Ármin MTNY AI, Dunaszerdahely, Mgr. Vörös Mária
Ferencei Andrea, Márai Sándor MTNY Gimn. és AI Kassa, Gyarmathy Andrea
Ferencz Zsolt , Tompa Mihály AI, Rimaszombat, Csank Katalin
Horváth Lisa, Eötvös Utcai MTNY AI Komárom, Varga Rózsa
Pollák Zsófia, Móricz Zsigmond AI és Óvoda, Dióspatony, Mgr. Patócs Mária

Ezüstsáv
Döme István, Jókai Mór AI, Komárom, Varga Ilona
Gabóda Balázs, AI, Nagygéres, Mgr. Pokol Csilla
Góra Nikoletta, Ady Endre AI, Párkány, Mgr. Góra Angéla
Illés József, AI és Óvoda Almágy, Mgr. Tóth Tünde
Jánosdeák Ákos, AI Tornagörgő, Dobos Tünde

Aranysáv
3. Bitter Karolina, Pongrácz Ágoston AI, Negyed, Mgr. Varga Mária
2. Naňo Nimród, MTNY AI, Marcelháza, Mgr. Lancz Ildikó
1. Tóth Gábor István, MTNY Alapiskola, Nyárasd, Magyar Gaál Lívia

A zsűri különdíja
Gabóda Balázs, AI, Nagygéres, Mgr. Pokol Csilla

II. kategória – VERS
(Versenyző, iskola, felkészítő)

Bronzsáv
Fekete Emma Lili, Kármán József AI és Óvoda, Losonc, PaedDr. Fűkő Gyöngyi
Máté Kristóf Zoltán, Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat, Károlyi Katalin
Pleva Levente, Felsőszeli Széchenyi István AI, Morovics Ibolya
Udvaros Borbála, Deáki AI, Renczés Nóra
Uličný Lucia, Rozsnyói Református Egyházközség AI-ja, Nyéky Anna

Ezüstsáv
Béhr András Bertalan, Kóczán Mór MTNY AI, Csilizradvány, Béhr Erzsébet
Dóczé Dávid, Czuczor Gergely AI, Érsekújvár, Liszka Éva
Greman Dorka, Madách Imre MTNY Gimnázium, Somorja, Nagy Myrtil
Haris Katarina, AI Naszvad, Mgr. Holka Gizella
Jančík Dóra, Eötvös Utcai MTNY AI Komárom, Mgr. Koczka Ágnes
Mag Kristóf, Füleki Gimnázium, Szvorák Zsuzsa
Szalay Mátyás, Munka Utcai AI Komárom, Habán Hajnalka
Viszlai Anna Rozália, MTNY AI és Gimnázium Szepsi, Csepely Erika

Aranysáv
3. Holocsy Zsóka Zsófia, Szenczi Molnár A. MTNY AI Szenc, Fekete Irén
2. Bukovský Dorottya, Deáki AI, Renczés Nóra
1. Gál Ádám Vajk, Tarczy Lajos MTNY AI, Hetény, Mgr. Art. Kiss Szilvia

A zsűri különdíja
Greman Dorka, Madách Imre MTNY Gimnázium, Somorja, Nagy Myrtil,

Hazai szerző művét mondó legsikeresebb előadó:
Dóczé Dávid, Czuczor Gergely AI, Érsekújvár, Liszka Éva

II. kategória – PRÓZA
(Versenyző, iskola, felkészítő)

Bronzsáv
Lenárt Dóra , Felsőszeli Széchenyi István AI, Morovics Ibolya
Lőrincz Bence, AI, Nagygéres, H. Kovács Anna
Pálmay László, Móricz Zsigmond AI és Óvoda,  Mgr. Patócs Mária
Sztankovics Bolda Zonga, Tompa Mihály AI, Rimaszombat, Mgr. Talpaš Kamaráš Eszter

Ezüstsáv
Bangha Roland, Selye János Gimnázium Komárom, Farkas Adrianna
Bukovský Dorottya, Deáki AI, Renczés Nóra
Csank Mátyás, Tompa Mihály AI, Rimaszombat, Tóth Csilla
Gyurgyonovics Kinga, Juhász Gyula AI, Léva, Mgr. Szegény Csilla
Köteles Lilla, Márai Sándor MTNY Gimn. és AI Kassa, Fedor Erika
Lesko Levente, MTNY AI, Marcelháza, Mgr. Édes Katalin
Németh Marianna, Majthényi Adolf AI, Udvard, Vadkerti Magdolna
Polgár Dániel, Pázmány Péter AI és Óvoda, Vágsellye, Mgr. Páldy Eszter
Ürge József Jakab, Féli MTNY AI, Mgr. Ürge Judit

Aranysáv
3. Pierchala Virág Anna, Kazinczy Ferenc MTNY AI, Tornalja, Ligárt Nikolett
2. Greman Dorka, Madách Imre MTNY Gimnázium, Somorja, Nagy Myrtil
1. Fekete Lujza, Jókai Mór AI, Komárom, Jókai Éva

A zsűri különdíja
Németh Marianna, Majthényi Adolf AI, Udvard, Vadkerti Magdolna

III. kategória – VERS
(Versenyző, iskola, felkészítő)

Bronzsáv
Ádám Tamás, Márai Sándor MTNY Gimn. és AI Kassa, Fedor Erika
Góbis Réka, Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat, Tari Mária
Gyenes Orsolya, Rozsnyói Református Egyházközség AI-ja, Tóth Sándor
Rigó Terézia, József Attila AI és Óvoda, Vásárút , Mózes Hajnalka
Szabados Viktória, Felsőszeli Széchenyi István AI, Morovics Ibolya

Ezüstsáv
Gál Laura, Tompa Mihály Alapiskola Rimaszombat, Gál Sándor
Horváth Rebeka, Deáki AI, Renczés Nóra
Lakatos Áron, Jókai Mór AI, Komárom, Jókai Éva
Oláh Lýdia, AI Várgede, Mgr. Kiss Katalin
Pőcz Emma, Nagymagyari MTNY AI, Almási Amália
Ružík Zsófia, Czuczor Gergely AI, Érsekújvár, Horváth Melinda
Vida Gergely, Amade László AI, Bős, Mgr. Bölcs Világi Klára
Ziff Stella, MTNY AI és Gimnázium, Duna utca, Pozsony, Németh-Szilvási Andrea

Aranysáv
3. Molnár Mátyás, Ady Endre AI Párkány, Hajtmann Borbála
2. Ambrus Zsuzsa, Selye János Gimnázium Komárom, Spátay Adriana
1. Gál Réka Ágota, Tarczy Lajos MTNY AI Hetény, Mgr. art. Kiss Szilvia

Hazai szerző művét mondó legsikeresebb előadó
Gál Laura, Tompa Mihály Alapiskola Rimaszombat, Gál Sándor

III. kategória – PRÓZA
(Versenyző, iskola, felkészítő)

Bronzsáv
Bűti Barnabás, Bélyi MTNY AI, Laczkó Péter
Kováts Virág Borbála, Érsekkétyi Egyházi AI és Óvoda, Kováts Valéria
Lenkey Gábor, , Gimnázium, Tornalja, Mgr. Lukács Veronika
Molnár Zsófia, Felsőszeli Széchenyi István AI, Morovics Ibolya
Papp Márton, Rozsnyói Református Egyházközség AI-ja, Tóth Sándor
Rýdl Viktória, Kodály Zoltán AI Galánta, Majer Zsófia

Ezüstsáv
Csáky Máté, Ipolyi Arnold MTNY AI, Ipolybalog, Mgr. Laczkovszký Denisa
Cserepes Zoltán, Móra Ferenc AI, Nemesócsa, Mgr. Marsal Tamás
Keszegh Réka, AI és Óvoda Eperjes, Varga Denisa
Kiss Dóra, Édes Gergely MTNY AI, Madar, Mgr. Marcsa Enikő
Köles Bence, AI Nyárasd, Magyar Gaál Lívia
Králik Máté, Munka Utcai MTNY AI Komárom, Laboda Róbert
Lukács Péter, Tompa Mihály AI, Rimaszombat, Mgr. Talpaš Kamaráš Eszter
Patócs Natasa, Vámbéry Ármin Gimnázium, Dunaszerdahely, Mgr. Patócs Mária

Aranysáv
3. Tóbiás Zsombor, Erdélyi János MTNY AI, Nagykapos, Urbán Emőke
2. Gál Réka Ágota, Tarczy Lajos MTNY AI Hetény, Mgr. art. Kiss Szilvia
1. Ürge Kristóf, Féli MTNY AI, Mgr. Ürge Judit

A zsűri különdíja
Csáky Máté, Ipolyi Arnold MTNY AI, Ipolybalog, Mgr. Laczkovszký Denisa
Hazai szerző művét mondó legsikeresebb előadó:
Köles Bence, AI Nyárasd, Magyar Gaál Lívia

IV. kategória – VERS
(Versenyző, iskola, felkészítő)

Bronzsáv
Ádám Sándor, Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat, –
Angyal Krisztián, Ipari Szakközépiskola, Komárom, PaedDr. Kiss Péntek József
Antal Gábor, MTNY Magángimnázium, Dunaszerdahely, Horváth Péter
Balogh Henrietta, Füleki Gimnázium, Illés Kósik Andrea
Bazár György, Márai Sándor MTNY Gimn. és AI Kassa, Bodon Andrea
Dino Benjamin, Gimnázium Királyhelmec, Mgr. Pekárovics Marianna
Molnár Rita, Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta , Ollé Krisztina
Nagy Szilárd, Szabó Gyula 21 Szakközépiskola, Dunaszerdahely, Kónya Ilona
Renczés Zsófia, Kodály Z. Gimnázium Galánta, Juhász Róbert
Süke Dóra,Dunaszerdahely -, –
Torma Gábor, Comenius Gimnázium Zselíz, Jankus Zsolt

Ezüstsáv
Bari Fatima, Gimnázium Királyhelmec, Mgr. Pekárovics Marianna
Lakatos Lili, Selye János Gimnázium Komárom, Spátay Adriana
Oláh Balog Lívia, Kerskedelmi Akadémia, Rimaszombat, Kovács Ildikó

Aranysáv
3. Neszméry Előd, MTNY Közös Igazgatású Középsiskola, Szenc, Pongrácz Flóra
2. Kálosi Zsófia, Selye János Gimnázium Komárom, Spátay Adriana
1. Melecsky Kristóf, Selye János Gimnázium, Komárom,

IV. kategória – PRÓZA
(Versenyző, iskola, felkészítő)

Bronzsáv
Baranovics Andor, Párkányi Gimnázium, Uzsák Éva
Bitter Balázs, MTNY AI és Gimnázium, Duna utca, Pozsony, Iró Erzsébet
Nagy Zsolt, Selye János Gimnázium Komárom, Farkas Adrianna
Németh Dóra, MTNY Magángimnázium Dunaszerdahely, Simon Beáta
Oláh Balog Lívia, Kereskedelmi Akadémia Rimaszombat, Kovács Ildikó
Szebellai Dániel, Selye János Gimnázium Komárom, Farkas Adrianna
Varga Ákos, Kodály Zoltán Gimnázium Galánta, Ollé Krisztina
Zolczer Gábor, Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola, Ipolyság, Szikora Andrea
Žiaček Margaréta, Kodály Zoltán Gimnázium Galánta, Ollé Krisztina

Ezüstsáv
Bazár György, Márai Sándor MTNY Gimnázium és AI, Kassa, Bodon Andrea
Touati Karen, MTNY Magángimnázium,Dunaszerdahely, Horváth Péter
Varga Bence , Füleki Gimnázium, Szvorák Zsuzsa

Aranysáv
3. Illés Csenge, Márai Sándor MTNY Gimnázium és AI, Kassa, Bodon Andrea
2. Aranyosi Zsolt, Selye János Gimnázium Komárom, Spátay Adrianna
1. Horváth Barbara, Selye János Gimnázium, Komárom, Spátay Adrianna

V. kategória – VERS
(Versenyző, iskola, település, felkészítő)

Ezüstsáv
Bohák Anikó, Kéty
Borsó Ákos, Selye János Egyetem Komárom

Aranysáv
3. Illés Ivett, Selye János Egyetem Komárom, Mgr. Kovács Ildikó
2. Csölle Stefánia, Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Közép-európai Tanulmányok Kara, Mgr. Tóth Anikó, PhD.
1. Demko András, mérnök, Nagyida

V. kategória – PRÓZA

Aranysáv
2. Borbás Lucia, Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem, N. Tóth Anikó, Petres Gabriella
1. Demko András mérnök, Nagyida

 

VI. kategória – Énekelt versek
(Együttes neve, település, művészeti vezető)

Bronzsáv
AFF Zenekar, Kassai Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és Alapiskola, Ferencei Andrea
KriGa BanD, Rozsnyó, Gresa Dávid
Paluska Zsuzsanna, Révkomárom,
Üstökös, Rimaszombat, Gazso Aladár
Zekeres együttes, Szepsi (Ált. Műv. Isk.), Viszlai Tibor

Ezüstsáv
CSAK, Nagykapos, Fazekas István
Dió Duó , (Az Ipari Szakközépiskola verséneklői) Komárom, Kiss Péntek József
EndORFin, Rozsnyó, Papp Viktória
Borsodi Zoltán és a Labyrynt, Várhosszúrét, Borsodi Zoltán
Kilowatt, Bély, Kocska Ádám
Szeptakkord, Komárom, Misák Bence
Molnár Klaudia, Rimaszombat,
TEA BOY / TÉBOLY, Sávoly, Mgr. Varga Henrietta

Aranysáv
3. CSILLAGVIRÁG, Rimaszombat, Páko Mária
2. Egy pohár citrom, Béla, Uzsák Éva
1. Illés Anna, Királyhelmec

Különdíjak:
Különdíj a legjobb versválasztásért: Kilowatt
Különdíj a virtuóz előadásért: TEA BOY/TÉBOLY
Illés Anna – meghívást kap előadóként a Kor-Zár érsekújvári adventi koncertjére
Egy pohár citrom – meghívást kapnak Kolozsvárra a Kultivál, Kárpát-Medencei Kulturális Ifjúsági Fesztiválra, (a Kárpát-medencei Közművelődési Kerekasztal felajánlása)
A CSILLAGVIRÁG és a TEA BOY/TÉBOLY meghívást kap Lendvára (a Lendvai Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet felajánlása)

VII. kategória – Lírai színpadok
(Színpad, iskola, rendező)

Aranysáv
3. PITYPALATTY, Szenczi M. A. Közös Igazgatóságú Középiskola Szenc, Pongrácz Flóra, Pomichal Mária
2. GSzT Lírai Színpada, Márai Sándor Gimnázium Kassa, Bodon Andrea
1. Fókusz Diákszínpad, Dunaszerdahely, Jarábik Gabriella

A zsűri különdíja a kreatív színészi játékért
Touati Karen, Fókusz Diákszínpad

Rövid URL
ID65839
Módosítás dátuma2015. április 27.

Hibát talált?

Üzenőfal