Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet - Dunaszerdahely
Maďarský osvetový inštitút na Slovensku, n.o. | Hungarian Cultural Institute in Slovakia | Dunajská Streda
a CSEMADOK szakmai háttérintézménye, a Felvidéki Magyar Értéktár kezelője

Tompa Mihály Országos Vers- és Prózamondó Verseny

Tompa Mihály Országos Vers- és Prózamondó Verseny

Versenyszabályzat, felhívás, benevezési lapok

A Csemadok Országos Tanácsa megbízásából  a Csemadok Rimaszombati Területi Választmánya, a Csemadok Művelődési Intézete társrendezőivel a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetségével, a Szlovákiai Magyar Szülők Szövetségével, a Rimaszombati Gömör-Kishonti Népművelési Központtal közösen meghirdetik a XXII. TOMPA MIHÁLY ORSZÁGOS VERS-ÉS PRÓZAMONDÓK, ÉNEKELT VERSEK, LÍRAI SZÍNPADOK VERSENYÉT a 2013-as évben

A XXII. Tompa Mihály Vers- és Prózamondók, Énekelt Versek és Lírai Színpadok Országos Versenyének döntője a Rimaszombati Városi Művelődési Központban

2013. április 25., csütörtök

16.00
„Nyelvében él a nemzet – Jazyk je srdcom národa“ – kiállítás, könyvbemutató

17.30
Koszorúzás Tompa Mihály köztéri szobránál – szónok: Bárdos Gyula, a Csemadok országos elnöke – közreműködik: Demeter Katalin versmondó, Dinnyés József daltulajdonos

18.30
A rendezvény ünnepélyes megnyitója
Üdvözlet: Kövesdi Károly költő, újságíró
Kulcsár Tibor-díj átadása
Dinnyés József műsora

2013. április 26., péntek

8.00
Döntők:
I–III. kategória: vers (gömbterem)
I–III. kategória: próza (esztrádterem)
IV–V. kategória: vers, próza (színházterem)

10.00
Módszertani fórum – VI. kategória, énekelt versek (bábterem)

15.00
Zenélés a VMK előtti téren

14.00
Lírai színpadok (VII. kategória) seregszemléje (színházterem)

18.30
Fogadás a pedagógusok részére

19.30
A kassai Thália színház Színházkomédia c. előadása, rendező: Czajlik József

kb. 22.00
Fesztiválklub (bábterem)

2013. április 27., szombat

9.00
Nyilvános szakmai értékelések:
I–III. kategória: vers (gömbterem)
I–III. kategória: próza (esztrádterem)
IV–V. kategória: vers, próza (baletterem)
VII. kategória: lírai színpadok (bábterem)

10.00
VI. kategória: énekelt versek döntője (színházterem)

13.30
Berecz András műsora (esztrádterem)

15.00
Indulás Hanvára (Tompa Mihály síremlékének koszorúzása, a Tompa emlékszoba megtekintése, Jánosiban a műemléktemplom, Nemesradnótban a Pósa Lajos és Radnóti Miklós emlékhelyek megtekintése)

15.15
Író-olvasó találkozó Kiss Péntek Józseffel és Bárdos Kingával (gömbterem)

19.00
Mindenki színpada – eredményhirdetés, díjkiosztó gálaműsor

Műsorvezetők: Csenger Ferenc, Klein Melinda, Kamenár Horváth Éva

A rendezvény főszervezői a Csemadok Rimaszombati Területi Választmánya és a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet szeretettel várják a résztvevőket és az érdeklődőket.

A műsorváltozás joga fenntartva!

* * * *

A VERSENY FORDULÓI ÉS IDŐPONTJAI:

I. osztály, -iskolai versenyek megrendezésének határideje: 2013. január 31.
II. körzeti- és járási versenyek: 2013. február 28.
III. országos elődöntők:
2013. március 8. Komárom (egyetemi forduló)
2013. március 21. Szenc
2013. március 22. Galánta
2013. március 25. Szepsi
2013. március 26. Tornalja
2013. március 27. Érsekújvár
IV. országos döntő: 2013. április 25-26-27., Rimaszombat

Csatolmányok:

Térbeli jellemzőkRimaszombat, VMK
Rövid URL
ID34961
Módosítás dátuma2013. július 16.

Hibát talált?

Üzenőfal