Megy a kocsi
A gyerekek, fiúk lányok közösen, körben állnak. A játék kezdete előtt kiválasztják a szereplőket, a vőfélyt és a menyasszonyt. Vagy egyszerűen kiválasztották őket, vagy pedig kiolvasó versike segítségével számolták ki a szereplőket. Ilyen kiolvasó pl. „Egyedem, begyedem, budli bicska, te szaladsz ki hunyni Miska”. Egy gyerek a körben jár, minden első szótagra megérint egy gyereket a körből, közben saját magát is. Akit az utolsó szótagra érint meg, az lesz a szereplő.
A kör közepére egy széket tesznek, azon ül a menyasszony. A vőfély zsebkendőt lenget a kezében, és sétál, táncol. A kör a játék alatt kétlépéses csárdást jár.
Eléneklik az első részt:
Megy a kocsi, megy a kocsi homokér, homokér,
Én is megyek a korcsmába körtepálinkáért.
Itt a kör elhallgat és megáll. A vőfély megkérdezi a menyasszonyt, hogy kit hívjon be a körbe. A menyasszony a körben álló fiúk közül megnevez egyet. A vőfély zsebkendőjét lobogtatva becsalogatja a körbe a kiválasztott fiút, és odaviszi a menyasszonyhoz. Az feláll, megcsókolják egymást, és párosan fordulnak egyet. A többiek ez alatt éneklik a dal második részét, és kétlépéses csárdást járnak.
Sej, haj, nem bánom, nékem is lesz virágom,
Sej, haj, leszakasztom a nyáron.
Ezután elölről kezdik a játékot más szereplőkkel.
Hibát talált?
Üzenőfal