Vásárút híres sportolói

A MÚLT:
1. Az asztalitenisz klub:
A Vásárúti asztaltenisz klub 1962-ben alakult, alapítója Nagy Árpád tanító. Nagy Árpád többszörös járási bajnok volt egyéni és páros (Dombos Józseffel az oldalán) kategóriában. További játékosok a csapatban: Balogh Gejza, Kántor Árpád.
A kerületi bajnokságban Vásárút csapata (Nyugat-szlovákiai kerület) több rangos várossal játszott, mint Bánovce n. B. , Partizánske, Topoľčany, Nitra, Nové Zámky, Šala, Galanta, Jur p. B. , Veľké Leváre, Pezinok. A keret további játékosai: Majerik Peter, Beneš Dušan, MUDr. Kmeť Jozef, Kardos Aladár, Nagy Árpád, Dombos József, Vími Tibor, Heizer Izidor, Krascsenics Vincent, Tóth László.
Ez a csapat váltakozva 20 évet játszott a kerületi bajnokságban, majd 1996-ban a 3. helyezettként kilépett a bajnokságból, mivel a játékosok zöme elérte az idősebb kort.
2. Vími Roland (asztalitenisz):
• Japán – Chiba 1991 3. hely világbajnokság megkapta „Csehszlovákia legjobb sportolója” elismerést.
• Barcelona – 1992 olimpia 5. hely
Ökölvívás – Puha Tibor – a vásárúti alapiskolában kezdte meg tanulmányait – településünk egyetlen ökölvívója (ezidáig)
3. A diszkoszvetés első világbajnoka Bugár Imre
• 1955. április 14-én született Csallóközkürtön, később Csehországba költözött /1974/
• Tanulmányait Vásárúton végezte
• Klubjai: Inter Bratislava, Dukla Praha
A JELEN:
4. Boráros Gábor – ketrecharcos
• 25 éves vásárúti harcos
• csallóközi őserő rejlik benne
• megnyerte az Oktagon – Kihívás valóságshow 77 kilósoknak kiírt sorozatát
• a pozsonyi Octagon Fighting Academy bunyósa
Hibát talált?
Üzenőfal