Csemadok » Tompa Mihály vers- és prózamondó verseny – az országos döntő műsora Tompa Mihály vers- és prózamondó verseny – az országos döntő műsora – Csemadok
Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet - Dunaszerdahely
Maďarský osvetový inštitút na Slovensku, n.o. | Hungarian Cultural Institute in Slovakia | Dunajská Streda
a CSEMADOK szakmai háttérintézménye, a Felvidéki Magyar Értéktár kezelője

Tompa Mihály vers- és prózamondó verseny – az országos döntő műsora

Tompa Mihály vers- és prózamondó verseny – az országos döntő műsora


Esemény részletek

Esemény vége: 24 április 2014


(A műsorváltozás joga fenntartva!)

2014. április 24. – csütörtök

13.00-tól érkezés, bejelentkezés
16.00 – Kiállítás megnyitó (Motolla Kézműves műhely és Gombkompozíciók)
16.30 – Vacsora folyamatosan
17.30 – Koszorúzás Tompa Mihály köztéri szobránál – szónok Danis Tamás. Közreműködnek: a Tompa Mihály Alapiskola gyermekénekkara, Arany Nikolett és Gazso Aladár versmondók
18.30 – Nyitóműsor – Üdvözlések: Šimko József, Rimaszombat polgármestere és Szvorák Zsuzsanna Kulcsár Tibor díjas pedagógus, rendező.
Közreműködnek: Culka Ottó színművész, erdélyi és vajdasági versmondók (Szabó Szilárd – Erdély, Szőke Rebeka, Tóth Zalán, Bojko Andrej – Vajdaság, a Harkácsi Pimpó Bábcsoport Vezér Klára vezetésével, a Duna Menti Tavasz többszörös fő -és nívódíjasa, a Gitáros-sokk / Páko Mária és tanítványai (a Pósa Lajos emlékév kapcsán, a Nemesradnótban született költő halálának 100. évfordulója tiszteletére)

2014. április 25. – péntek

6.30- 7.30 – Reggeli (7.30 – Tájékoztató a zsűrinek)

8.00 – Döntők:
esztrádterem: I. kategória vers, II. kategória próza, III. kategória vers
gömbterem: I. kategória próza, II. kategória vers, III. kategóriapróza
bábterem: IV.- V. kategória vers, próza

8.00 – technikai próba a színházteremben: VI. kategória – verséneklők, megzenésített versek
9.00 – Döntő: színházterem: VI. kategória

11.30-13.30    ebéd

13.00 – technikai próba a színházteremben: VII. kategória – lírai színpadok
14.00 – Döntő: színházterem: VII. kategória versenye

16.30-18.00 – Vacsora

18.30 – Fogadás a pedagógusok részére
18.30 – Előadás és foglalkozás gyerekeknek – Meseláda Bábcsoport, Feled – Izgő-mozgó Csoport, Bátka, az esztrádteremben
19.30 – VARIDANCE Táncszínház: Variációk (színházterem)
21.00 – Fesztiválklub

2014.  április  26.  – szombat

7.30-8.30 – Reggeli
9.00 – Nyilvános szakmai értékelések:
esztrádterem: I. kategória vers, II. kategória próza, III. kategória vers
gömbterem: I. kategória próza, II. kategória vers, III. kategória próza
bábterem: IV.- V. kategória vers, próza
színházterem: VII. kategória – lírai színpadok
balett-terem: VI. kategória –  verséneklők

11.30-13.30 – Ebéd
14.00 – Örömzenélés a Művelődési Ház előtti téren (VI. kategória) – kézműves foglalkozás a kisebbeknek
15 .00 – Korpás Éva és zenekara: Szól a kakas, szól…  (esztrádterem)
17.00 -18.30 – Vacsora
19.00 – Mindenki színpada: A Kulcsár Tibor Díj átadása, eredményhirdetés, díjkiosztó gálaműsor

Rövid URL
ID55112
Módosítás dátuma2014. április 20.

Hibát talált?

Üzenőfal