Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet - Dunaszerdahely
Maďarský osvetový inštitút na Slovensku, n.o. | Hungarian Cultural Institute in Slovakia | Dunajská Streda
a CSEMADOK szakmai háttérintézménye, a Felvidéki Magyar Értéktár kezelője

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny, elődöntő Várhosszúréten

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny, elődöntő Várhosszúréten


Esemény részletek


2017. május 9-én szerdán, Várhosszúréten, a Buzgó kultúrházban.

Program:
Az elődöntő részletes programjáról hamarosan tájékoztatni fogjuk Önöket.

Versenyzők:

ID: Az iskola, óvoda székhelye: Kateg: Versenyző: Lakhelye: Évf.: Felkészítő: A mese címe:
1. Óvoda Kecső 1. Lőrincz Rebeka Kecső Kovács Éva A ló meg az egér
2. Óvoda Kecső 1. Rezeš Jakub Kecső Kovács Éva A kecskebékák királya
3. Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont, Szepsi 1. Pelegrin Noémi Makranc Pogány Éva A medve és a macska
4. Alapiskola  és Óvoda Szádalmás 1. Štefán László Szádalmás Sztraka Gyöngyi A kocsisok meg a grófok
5. Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont, Szepsi 1. Szitás Ádám Felsőlánc Pogány Éva A cigány ügyvéd
6. Alapiskola és Óvoda Szádalmás 1. Kovács Ábel Jablonca Rigó Klára A három kovács
7. Alapiskola és Óvoda Szádalmás 1. Csobádi Márk Jablonca Csobádi Ottília A két koma
8. Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája, Rozsnyó 2. Garaj Abigél Kecső 1. Mgr. Máté Mónika A béka komája
9. Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont-Szepsi 2. Kovács Réka Szepsi 1. Szaniszló Mária A nyulacska harangocskája
10. Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont-Szepsi 2. Balta Rita Szepsi 1. Szaniszló Mária A kicsi bunda
11. Alapiskola – Buzita 2. Kondrot Aylin Szeszta 2 Pollag Szilvia A legeszesebb lány
12. Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont- Szepsi 2. Groško Robert Szepsi 2. Nagy Eva Mese a vadászról és az ördögről
13. Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium, Szepsi 2. Viszlai Mihály Bence Szepsi 2. Elek Erika A másik macska
14. Dénes György Alapiskola, Pelsőc 2. Király Ferdinand Pelsőc 3. Szcsuka Edit Ravasz Péter meg a szakács
15. Alapiskola Kecső 2. Dominic Patimo Quentin Kecső 3. Kovács Erzsébet A bugyuta ember
16. Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája 2. Tokár Lorena Rozsnyó 3. Mgr. Szanyi Nóra Ilók és Mihók
17. Sajógömöri MTA 2. Székely Róbert Sajógömör 3. Száraz Marianna A két kövér barát
18. Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont-Szepsi 2. Bojszko Kevin Szepsi 3. Bányász Iveta A róka meg a daru vendégsége
19. Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont-Szepsi 2. Sitáš Áron Felsőlánc 3. Bányász Iveta Én biza, azért is!
20. Buzitai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Buzita 3. Mártha Mátyás Péder 4. Szaszák Éva Jacsi Jancsiné
21. Alapiskola Kecső 3. Barkai Balázs Kecső 4. Kovács Erzsébet Habakuk
22. Buzitai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Buzita 3. Varga Zsanett Komaróc 4. Szaszák Éva Az igazi mátka
23. Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont-Szepsi 3. Rudy Márk Szepsi 4. Nagy Éva A három testvér
24. Dénes György Alapiskola, Pelsőc 3. Bravisz Adrián Szalóc 4. Szcsuka Edit Mátyás király és a szállásadó cigányok
25. Buzitai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Buzita 3. Hornyák Marek Buzita 4. Szaszák Éva A kardos asszony meg a mulya ember
26. Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont, Szepsi 3. Piroh Roland Tornaújfalu 5 Szitás Erika A macskacicó
27. Buzitai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Buzita 3. Mártha Csongor Péder 5. Szaszák Éva A vénlány
28. Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája 3. Tóth Lilla Rozsnyó 5. Mgr. Ambrus Irén A boszorkányok kocsmája
29. Alapiskola és Óvoda Szádalmás 3. Horváth Barbara Tornagörgő 5. Takáč Veronika A rózsát nevető királykisasszony
30. Alapiskola és Óvoda Szádalmás 3. Tankó Christián Tornagörgő 5. Takáč Veronika A szegény ember szőlője
31. Dénes György Alapiskola, Pelsőc 3. Mogyoródi Szabolcs Gömörhorka 5. Mogyoródi Anett A bölcs pásztorfiú
32. Fábry Zoltán Alapiskola, Komensky u.5, Rozsnyó 3. Danko Gábor Rozsnyó 6 Gyuricza Szitai Xénia A sánta kovács meg az ördög
33. Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája 3. Dendis Izabella Rozsnyó 6. Mgr. Ambrus Irén A boszorkány halála
34. Alapiskola és Óvoda Szádalmás 3. Jánosdeák Ákos Tornagörgő 6. Veronika Takáč A jószívű cigány szerencséje
35. Buzitai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Buzita 3. Veres Odett Buzita 6. Szaszák Éva A cigánygróf
36. Buzitai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Buzita 3. Kmecko Bianka Buzita 6. Szaszák Éva A gazdag asszony cselédje
37. Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája 3. Nagy Lilla Várhosszúrét 6. Mgr. Ambrus Irén A betléri gróf inasa
38. Buzitai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Buzita 4. Képes Lóránt Reste 7. Szaszák Éva Az emberjavító szenteltvíz
39. Dénes György Alapiskola, Pelsőc 4. Beke Dávid Lekenye 7. Király Katalin A palóc meg az egri nagytemplom
40. Boldog Salkaházi Sára Iskolaközpont, Szepsi 4. Taborsky Marcel Andreas Szádelő 7. Pelegrin Krisztina A becsületes tolvaj Marci
41. Alapiskola és Óvoda Szádalmás 4. Németh Vivien Tornagörgő 7. Veronika Takáč Cerceruska
42. Dénes György Alapiskola, Pelsőc 4. Farkas Máté Borzova 7. Király katalin Két katona a kriptában
43. Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája 4. Badin Álmos Bence Várhosszúrét 7. Bc. Mura Anikó A büdöstói  gyilkos kocsmárosnő
44. Dénes György Alapiskola, Pelsőc 4. Máté Gábor Vígtelke 8. Király Katalin Rántás Gyurka
45. Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája 4. Uličná Lucia Rozsnyó 9. Tóth Sándor Ördögvőlegény
46. Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája 4. Makkay Bianka Várhosszúrét 9. Tóth Sándor Az elvarázsolt királyfi
47. Tornaljai Gimnázium, Tornalja 5. Lenkey Gábor Lekenye 2. Lukács Veronika Butából okos
48. Tornaljai Gimnázium, Tornalja 5. Molnár Kornélia Kecső 4. Lukács Veronika Mese a bolondról
49. Tornaljai Gimnázium, Tornalja 5. Országh Róbert István Velkenye 4. Lukács Veronika Krisztus és Szent Péter az éjszakai szálláson, Szent Péter szamarat árul, Szent Péter és az eső
50. 6. Demko András Nagyida A három cigány

 

Rövid URL
ID90234
Módosítás dátuma2018. április 18.

Hibát talált?

Üzenőfal