Bíborpiros szép rózsa országos elődöntője, Pereden, 2019
2019. október 12. (szombat), Pered (Tešedíkovo) a kultúrházban, a Galántai járásban rendezünk – a Csemadok Galántai Területi Választmánya szervezésében.
Az országos elődöntő programja:
12.00-13.00 Megérkezés, prezentáció
13.00-14.00 Térpróbák – két helyszínen
14.00-től Elődöntők – két helyszínen:
- Eskettető terem: I. korcsoport: – népdalénekesek, népdalkörök – hangszerszólisták / II. korcsoport: – népdalénekesek – citerazenekarok
13.00-14.00 – Térpróbák – a fellépési sorrend ismertetése
14.00-15.00 – Elődöntő I. rész
15.00-15.15 – Szünet
15.15-16.45 – Elődöntő II. rész
16.45-17.30 – Szünet, a zsűri tanácskozása, frissítők
17.30-18.30 – Eredményhirdetés, szakmai értékelés - Színházterem: II. korcsoport: – népdalkörök, népdalkörök hangszeres kísérettel
13.00-14.00 – Térpróbák, a fellépési sorrend ismertetése
14.00-15.30 – Elődöntő I. rész
15.30-15.45 – Szünet
15.45-17.15 – Elődöntő II. rész
17.15-18.00 – Szünet, a zsűri tanácskozása, frissítők
18.00-19.00 – Eredményhirdetés, szakmai értékelés
A vetélkedő elektronikus adatlapját ITT töltheti ki.
Az adatlap visszaküldése fontos, azt jelenti, hogy a meghívónkat megkapták, ennek alapján állítjuk össze az elődöntő programját, és a konferanszié szövegét.
Szereplők (nem fellépési sorrend):
Színházterem:
A csoport (egyén) neve: | Település: | Csoportvezető: | Korcsoport: | Kategória: |
Igricek népdalkör | Nagymegyer | Varga Éva | 1 | népdalkör |
Pacsirta népdalkör | Nagymegyer | Varga Éva | 1 | népdalkör |
Csalogány Gyermek Éneklőcsoport | Felsőszeli | Lénárt Krisztina | 1 | népdalkör |
Kodály Zoltán Alapiskola 2.A osztályos lánykái | Kodály Zoltán AI D.Szerdahely | Mgr. Gaál Zöld Ágnes | 1 | népdalkör |
Margaréta népdalkör | Felsőpatony | Kiss Margit | 2 | népdalkör |
Gyöngykaláris éneklőcsoport | Kosút | Modrovics Etelka | 2 | népdalkör |
Kéknefelejcs népdalkör | Nagymegyer | Varga Éva | 2 | népdalkör |
Felsővámosi Csemadok éneklőcsoportja | Felsővámos | Póda Laura | 2 | népdalkör |
Nyárasdi népdalkör | Nyárasd | Póda Laura | 2 | népdalkör |
Peredi Férfi Daloskör | Pered | Jónás Katalin | 2 | népdalkör |
Tardoskeddi Férfikar | Tardoskedd | Vanya István, Bara Mihály) | 2 | népdalkör |
Szivárvány Asszonykórus | Nagysalló | Szladicsek Irén | 2 | népdalkör |
Nagymadi Bicsakfa Népdalkör | Nagymad | Bogyai Alfréd, mérnök | 2 | népdalkör |
Felsőszeli Férfi Kar | Felsőszeli | Mészáros Magdolna | 2 | népdalkör |
Rozmaring Vegyes Éneklőcsoport Felsőszeli | Felsőszeli | Mészáros Magdolna | 2 | népdalkör |
Fehér Akác asszonykórus | Tardoskedd | jelenleg kollektív vezetés van | 2 | népdalkör |
Érsekkétyi Pacsirta Éneklőcsoport | Érsekkéty | Hajdú Árpád | 2 | népdalkör |
Nagyölvedi Rozmaring Népdalkör | Nagyölved, 24 | Szalma Klára | 2 | népdalkör |
Mirtusz | Kéty | Bohák Réka | 2 | népdalkör |
Harmónia Női Éneklőcsoport | Vízkelet | Óvári Mária | 2 | népdalkör |
Vásárúti Dalárda | Vásárút | Zsapka Zsolt | 2 | népdalkör |
Fodros Menyecskekórus | Marcelháza | Ág Zoltán | 2 | népdalkör |
Békei és Sárosfai Cimbora Népdalkör | Béke 113 | Magyarics Zoltán | 2 | népdalkör |
Búzavirág Női Népdalkör | Béke | Libai Mária | 2 | népdalkör |
Rozmaring Asszonykórus Farnad | Farná | Berek Aranka | 2 | népdalkör |
Szőlővirág népdalkör | Szőgyén | Mgr. Smidt Veronika | 2 | népdalkör hangszeres kísérettel |
Csillagfürt népdalkör és citeraegyüttes – Nagyabony | Nagyabony | Kiss Katalin | 2 | népdalkör hangszeres kísérettel |
Rozmaring citera és népdalkör – Szímő | Szímő | Kantár Éva | 2 | népdalkör hangszeres kísérettel |
Dalárda Nagyölved – Szőgyén | Nagyölved | Nagy Csomor István | 2 | népdalkör hangszeres kísérettel |
Ifjú Pántlika Zenekar | Dunaszerdahely | Mgr. Sebő József | 2 | népzenekar (parasztzenekar) |
Eskető terem:
Igricek citerazenekar | Nagymegyer | Varga Éva | 1 | citerazenekar |
Pengettyű Citerazenekar | Pered | Takács János | 1 | citerazenekar |
Rozmaring-ág citeraegyüttes | Szímő | Kantár Éva | 2 | citerazenekar |
Nagyabonyi citeraegyüttes | Nagyabony | Moravek Ivett | 2 | citerazenekar |
Kikelet citerazenekar | Felsőszeli | Mészáros Magdolna | 2 | citerazenekar |
Százdi citeraegyüttes | Százd | Borka László | 2 | citerazenekar |
Besenyői Citerások | Zsitvabesenyő | Ozsvald Norbert | 2 | citerazenekar |
Kincses Citerazenekar | Marcelháza | Ág Zoltán | 2 | citerazenekar |
Viza citerazenekar | Naszvad | Szabó Gergely | 2 | citerazenekar |
Varga Zaránd Ágoston | Dunaszerdahely | Varga Zaránd | 1 | hangszer – hegedű |
Moore Emilia, Oravec Veronika | Szenc | Méry Beáta | 1 | népdal (duó) |
Tám Dóra | Bacsfa 254 | Méry Bea | 1 | népdal (szólista) |
Pákozdi Dorina | Kéty | Molnár Judit | 1 | népdal (szólista) |
Baka Rebeka | Kéty | Molnár Judit | 1 | népdal (szólista) |
Dobosi Dóra | Alsószeli | Lénárt Krisztina | 1 | népdal (szólista) |
Perleczky Balázs | Felsőszeli | Lénárt Krisztina | 1 | népdal (szólista) |
Mihalovič Marcell | Feketenyék | Simkó Mária | 1 | népdal (szólista) |
Perleczky Rozina | Felsőszeli | Simkó Mária | 1 | népdal (szólista) |
Horváth Krisztián | Taksonyfalva | Simkó Mária | 1 | népdal (szólista) |
Szeles Chloe | Izsa, | Korpás Éva | 1 | népdal (szólista) |
Navrátil Amira | Hegybeneéte | Korpás Éva | 1 | népdal (szólista) |
Zsoldos Viktoria | Nagymegyer | Korpás Éva | 1 | népdal (szólista) |
Bobek Zsófia | Ógyalla, | Deme László | 1 | népdal (szólista) |
Molnár Bianka | Ógyalla | Deme László | 1 | népdal (szólista) |
Sebő Zsóka | Komárno, | Korpás Éva | 1 | népdal (szólista) |
Bernáth Eszter | Bős | – | 1 | népdal (szólista) |
Matus Keszi | Szenc | Méry Beáta | 1 | népdal (szólista) |
Végh Csongor | Nyékvárkony | Mgr. Végh Andrea | 1 | népdal (szólista) |
Szilvási Zsófia | Nyékvárkony | Mgr. Végh Andrea | 1 | népdal (szólista) |
Vadkerti Bíborka | Nyékvárkony | Mgr. Végh Andrea | 1 | népdal (szólista) |
Vadkerti Villő | Nyékvárkony | Mgr. Végh Andrea | 1 | népdal (szólista) |
Végh Dorina | Nyékvárkony | Mgr. Végh Andrea | 1 | népdal (szólista) |
Szabó Júlia | Naszvad | Korpás Éva | 2 | népdal (szólista) |
Bódis István | Béke | – | 2 | népdal (szólista) |
Fodor Borbála | Búcs | nincs | 1 | népdal (szólista) |