Bíborpiros szép rózsa országos elődöntője, Buzitán, 2019
2019. október 20. (vasárnap), Buzitán a kultúrházban – a Csemadok a Kassa és vidéke Területi Választmánya szervezésében.
Az országos elődöntő programja:
12.00-13.00 Megérkezés, prezentáció
13.00-14.00 Térpróbák – két helyszínen
14.00-től Elődöntők – két helyszínen:
- Eskettető terem: I. korcsoport: – népdalénekesek – hangszerszólisták / II. korcsoport: – népdalénekesek – citerazenekarok
13.00-14.00 – Térpróbák – a fellépési sorrend ismertetése
14.00-15.00 – Elődöntő I. rész
15.00-15.15 – Szünet
15.15-16.45 – Elődöntő II. rész
16.45-17.30 – Szünet, a zsűri tanácskozása, frissítők
17.30-18.30 – Eredményhirdetés, szakmai értékelés - Színházterem: II. korcsoport: – népdalkörök, népdalkörök hangszeres kísérettel
13.00-14.00 – Térpróbák, a fellépési sorrend ismertetése
14.00-15.30 – Elődöntő I. rész
15.30-15.45 – Szünet
15.45-17.15 – Elődöntő II. rész
17.15-18.00 – Szünet, a zsűri tanácskozása, frissítők
18.00-19.00 – Eredményhirdetés, szakmai értékelés
A vetélkedő elektronikus adatlapját ITT töltheti ki.
Az adatlap visszaküldése fontos, azt jelenti, hogy a meghívónkat megkapták, ennek alapján állítjuk össze az elődöntő programját, és a konferanszié szövegét.
Szereplők (nem fellépési sorrend):
Színházterem:
A csoport (egyén) neve: | Település: | Csoportvezető: | Korcsoport: | Kategória: |
Csalogány Népdalkör | Tornalja | Molnár Zsuzsa, Czigány Erika | 1 | népdalkör |
Kikerics Népdalkör | Pelsőc | Tömöl Gabriella | 1 | népdalkör |
Rozmaringsarj Gyermek Néptánccsoport | Abaújszina | Csurilla Erzsébet, Takács Alica | 1 | népdalkör |
Gyöngykoszorú Népdalkör | Rozsnyó | Dendis Ágnes | 1 | népdalkör |
Hárskúti Rozmaringsarj Népdalkör | Hárskút | id. Korintus László | 1 | népdalkör |
Nagyidai hagyományőrző csoport | Nagyida | Demko Mária | 2 | népdalkör |
Imregi hagyományőrző csoport | Imreg | Ádám Erzsébet | 2 | népdalkör |
Gyönygyvirág népdalkör | Szentmária | Battyányi Veronika | 2 | népdalkör |
Rozmaring Néptáncegyüttes | Abaújszina | Szakál Anikó | 2 | népdalkör |
Rozmaring Hagyományőrző Csoport | Abaújszina | Szakál Anikó | 2 | népdalkör |
BEYLE hagyományörző csoport | Bély | Káša Éva | 2 | népdalkör |
Bazsarózsa asszonykórus | Zétény | Haminda Irén | 2 | népdalkör |
Borostyánkoszorú Leánykar | Rozsnyó | Kristóf Bálint | 2 | népdalkör |
Cserépszín Éneklőcsoport | Makranc | Lišovská Marta | 2 | népdalkör |
Rozmaring népdalkör | Bacska | 2 | népdalkör | |
Gyöngyvirág Népdalkör | Várhosszúrét | Szakal Anna | 2 | népdalkör |
Csattogó Népdalkör | Krasznahorkaváralja | Baffy Lajos | 2 | népdalkör |
Cházár András Népdalkör | Jólész | Gebe János | 2 | népdalkör |
Kökörcsin Hagyományőrző Vegyes Népdalkör | Szilice | Zán Judit | 2 | népdalkör |
Andrássy Dénes Férfikar | Hárskút | id. Korintus László | 2 | népdalkör |
Bokréta Népdalkör | Szádalmás | Varga Ilona | 2 | népdalkör |
Kéknefelejcs Népdalkör | Várhosszúrét | Székely Mária | 2 | népdalkör |
Szellőrózsa Népdalkör | Rozsnyó | Boczko Szilvia, Mura Anikó | 1 | népdalkör |
Kőkút Népdalkör | Örös | Majoros Ilona | 2 | népdalkör |
Eskető terem:
Dendis Izabella | Rozsnyó | Dendis Ágnes | 1 | népdal (szólista) |
Šmajda Bernadett | Rozsnyó | Dendis Ágnes | 1 | népdal (szólista) |
Balta Rita | Szepsi, | Mgr.Szaniszló Mária | 1 | népdal (szólista) |
Kovács Réka | Szepsi | Mgr.Szaniszló Mária | 1 | népdal (szólista) |
Nagy Gabriella | Szepsi | Nagy Éva | 1 | népdal (szólista) |
Bokros Réka | Szilice | Kiss Ibolya | 1 | népdal (szólista) |
Koľvek Dávid | Hárskút | id. Korintus László | 1 | népdal (szólista) |
Korintus László | Hárskút | id. Korintus László | 1 | népdal (szólista) |
Korintus Beáta | Hárskút | id. Korintus László | 1 | népdal (szólista) |
Dóczi Boldizsár | Kiskövesd | 1 | népdal (szólista) | |
Sajó Banda | Dernő | Kristóf Tibor | 2 | népzenekar (parasztzenekar) |
Demko András | Nagyida | xx | 2 | népdal (szólista) |
Berta Lucia Fanni | Kenyhec | nincs megadva | 2 | népdal (szólista) |
Červený Éva | Áj | 2 | népdal (szólista) | |
Rezes Gyula | Szepsi | 2 | népdal (szólista) | |
Gebe János | Jólész | 2 | népdal (szólista) |