Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet - Dunaszerdahely
Maďarský osvetový inštitút na Slovensku, n.o. | Hungarian Cultural Institute in Slovakia | Dunajská Streda
a CSEMADOK szakmai háttérintézménye, a Felvidéki Magyar Értéktár kezelője

A XII. Bíborpiros szép rózsa országos döntője, Dunaszerdahelyen, 2019

A XII. Bíborpiros szép rózsa országos döntője, Dunaszerdahelyen, 2019


Esemény részletek


2019. november 22., péntek 

19.00-20.00 – Prezentáció, elszállásolás a szervezők, a Csemadok titkárai segítségével a szálláshelyeken (Bősön, Dunaszerdahelyen)

2019. november 23., szombat

7.00-7.45 – reggeli a Közép- és a Kelet-Szlovákiai szereplőknek a szálláshelyek étkezdéiben
7.30-8.15 – Prezentáció a Nyugat-Szlovákiai versenyzőknek a városi művelődési központban
8.00-8.45 – térpróba, beéneklés a szereplőknek a versenyek helyszínein

 9.00-9.20 – Közös megnyitó a vmk színháztermében

Minősítő verseny – vmk színházterem 

9:30 – 10:45 – I. – BLOKK – vmk színházterem / ebéd 12:35-13:35
10:45-10:55 Szünet
10:55 – 12:30 – II. – BLOKK – vmk színházterem/ ebéd 12:35-13:35
12:30-12:40 Szünet
12:40 – 14:00 – III. – BLOKK – vmk színházterem / ebéd 11:20-12:20

Minősítő verseny – vmk moziterem

9:30 – 11:30 – I. BLOKK – moziterem / ebéd 13:30-14:40
11:30 – 11:40 szünet
11:40 – 13:20 – II. BLOKK – moziterem / ebéd 13:30-14:40
13:20 – 13:30 szünet
13:30 – 14:45 – III. BLOKK – moziterem / ebéd 12:15-13:00

Minősítő verseny – Vidékfejlesztési Szakközépiskola

9:30 – 12:00 – I. BLOKK- Vidékfejlesztési Szakközépiskola / ebéd 12:10 – 13:10
12:00-12:45 – Szünet
12:45 – 14:30 – II. BLOKK- Vidékfejlesztési Szakközépiskola / ebéd 11:30 – 12:30

Megjegyzés: az ebéd az összes szereplő, résztvevő részére a Szabó Gyula utcai Építészeti Szakközépiskolában van.

 15.15 – 16.00 A 18. század magyar zenéje, a Hungarica Együttes koncertje
16.00 – 17.00 Eredményhirdetés, az Ág Tibor Díj átadása

16.00-17.30 vacsora, hazautazás

Fellépési sorrend:

9:30 – 10:45 I. – BLOKK – vmk színházterem

ID A csoport (egyén) neve: Település:
1 Galáris Énekegyüttes Losonc
2 Nyárasdi népdalkör Vásárút
3 Foncsik Énekegyüttes Fülek
4 Mezeicsokor éneklőcsoport Fülekkovácsi
5 Szivárvány énekkar Nagybalog
6 Jázmin Népdalkör Ragyolc
7 Fürtöcskék asszonykórus Balogfala

 

10:45-10:55 Szünet                                                                                                       

10:55 – 12:30 II. – BLOKK – vmk színházterem

ID A csoport (egyén) neve: Település:
8 Csalogány Népdalkör Tornalja
9 Kikerics Népdalkör Pelsőc
10 Rozmaringsarj Gyermek Néptánccsoport Abaújszina
11 Gyöngykoszorú Népdalkör Rozsnyó
12 Nagyidai hagyományőrző csoport Nagyida
13 Igricek népdalkör Nagymegyer
14 Öt szép piros alma – Kodály Zoltán AI 2. A osztályos lánykái Dunaszerdahely
15 Pacsirta népdalkör Nagymegyer
16 Rozmaring Vegyes Éneklőcsoport Felsőszeli Felsőszeli

 

12:30-12:40 Szünet                                                                                                       

 12:40 – 14:00 III. – BLOKK – vmk színházterem 

ID A csoport (egyén) neve: Település:
17 Margaréta népdalkör Felsőpatony
18 Kéknefelejcs népdalkör Nagymegyer
19 Peredi Férfi Daloskör Pered
20 Tardoskeddi Férfikar Tardoskedd
21 Hagyományőrző Népdalcsoport Ipolynyék Ipolynyék
22 Felsőszeli Férfi Kar Felsőszeli
23 Fehér Akác asszonykórus Tardoskedd

 

9:30 – 11:30 – I. BLOKK – moziterem 

ID A csoport (egyén) neve: Település:
1 Imregi hagyományőrző csoport Imreg
2 Kőkút Népdalkör Örös
3 Gyönygyvirág népdalkör Szentmária
4 Rozmaring Néptáncegyüttes Abaújszina
5 BEYLE hagyományörző csoport Bély
6 Cházár András Népdalkör Jólész
7 Bazsarózsa asszonykórus Zétény
8 Rozmaring népdalkör Bacska
9 Rozmaring Hagyományőrző Csoport Abaújszina
10 Andrássy Dénes Férfikar Krasznahorkaváralja, Hárskút, Várhosszúrét, Jólész és Berzéte
11 Bokréta Népdalkör Szádalmás

 

11:30 – 11:40 szünet

 11:40 – 13:20 – II. BLOKK – moziterem

ID A csoport (egyén) neve: Település:
12 Érsekkétyi Pacsirta Éneklőcsoport Érsekkéty
13 Búzavirág Női Népdalkör Béke
14 Mirtusz Kéty
15 Harmónia Női Éneklőcsoport Vízkelet
16 Vásárúti Dalárda Vásárút
17 Fodros Menyecskekórus Marcelháza
18 Békei és Sárosfai Cimbora Népdalkör Béke
19 Csillagfürt népdalkör és citeraegyüttes Nagyabony
20 Rozmaring citera és népdalkör – Szímő Szímő
21 Dalárda Nagyölved – Szőgyén Nagyölved

 

13:20 – 13:30 szünet

13:30 – 14:45 – III. BLOKK – moziterem 

ID A csoport (egyén) neve: Település:
22 Fekete Emma Lili és Botos Annabella Andrea Fülek
23 Šmajda Bernadett Szádalmás
24 Nagy Gabriella Szepsi
25 Varga Vivien – Illés Dorka Fülek
26 Boczán Anna Nagykapos
27 Bokros Réka Szilice
28 Mihalovics Zsófia Fülek
29 Béres Jázmin Nagykapos
30 Dóczi Boldizsár Kiskövesd 135
31 Danyi Natália Fülek – Gömörsíd
32 Korintus László Hárskút
33 Koľvek Dávid Hárskút

 

9:30 – 12:00 – I. BLOKK – Vidékfejlesztési Szakközépiskola

ID A csoport (egyén) neve: Település:
1 Buzitai Alapiskola Citerazenekara Buzita
2 Sajógömöri citerazenekar Sajógömöri MTNYAI, Sajógömör
3 Buzitai Citerazenekar Buzita
4 Nagyabonyi citeraegyüttes Nagyabony
5 Sarló citerazenekar Nyárasd
6 Igricek citerazenekar Nagymegyer
7 Pengettyű Citerazenekar Pered
8 Rozmaring-ág citeraegyüttes Szímő
9 Százdi citeraegyüttes Százd
10 Kikelet citerazenekar Felsőszeli
11 Dió héj citerazenekar Diószeg
12 Kincses Citerazenekar Marcelháza
13 Viza citerazenekar Naszvad
14 Sústya Citerazenekar Naszvad
15 Nemeshodosi citerazenekar Nemeshodos
16 File banda Fülek
17 Sajó Banda Dernő
18 Varga Zaránd Ágoston Dunaszerdahely

 

12:00 – 12:45 szünet

12:45 – 14:30 – II. BLOKK – Vidékfejlesztési Szakközépiskola 

ID A csoport (egyén) neve: Település:
1 Moore Emilia, Oravec Veronika Szenc
2 Tám Dóra Bacsfa
3 Fodor Borbála Búcs
4 Dobosi Dóra Alsószeli
5 Perleczky Balázs Felsőszeli
6 Szeles Chloe Izsa
7 Navrátil Amira Hegybeneéte
8 Zsoldos Viktoria Nagymegyer
9 Molnár Bianka Ógyalla
10 Végh Csongor Nyékvárkony
11 Pákozdi Dorina Kéty
12 Vadkerti Bíborka Nyékvárkony
13 Sebő Zsóka Komárom
14 Vadkerti Villő Nyékvárkony
24 Szabó Júlia Naszvad
25 Bódis István Béke
26 Demko András Nagyida
27 Berta Lucia Fanni Kenyhec
28 Rezes Gyula Szepsi

 

TelepülésDunaszerdahely [Dunajská Streda]
Rövid URL
ID113989
Módosítás dátuma2019. november 6.

Hibát talált?

Üzenőfal