Gútán, majd a nagykeszi határrendőrségen szolgáló Virágh Lászlót 1993 februárjának utolsó napján szolgálattevés közben ölte meg egy visszaeső bűnöző, amikor társaival egyetemben rajtakapták a rabláson.
Virág László határrendőr emléktáblája (szobor, emlékmű, emléktábla) (Nagykeszi [Veľké Kosihy])

