Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet - Dunaszerdahely
Maďarský osvetový inštitút na Slovensku, n.o. | Hungarian Cultural Institute in Slovakia | Dunajská Streda
a CSEMADOK szakmai háttérintézménye, a Felvidéki Magyar Értéktár kezelője

Duna Menti Tavasz – Gyermek báb- és színjátszó csoportok országos seregszemléje

Duna Menti Tavasz – Gyermek báb- és színjátszó csoportok országos seregszemléje

Az országos döntő időpontja, helyszíne: 2009. június 2-5., Dunaszerdahely

Válogató fesztiválok:
Királyhelmec – 2009. április 27-28., hétfő-kedd
Tornalja – 2009. április 29., szerda
Érsekújvár (Szőgyén) – 2009. május 4., hétfő, 9.00
Dunaszerdahely (Nyárasd) – 2009. május 5., kedd
Komárom – 2009. május 6., szerda
Léva – 2009. május 7., csütörtök
Galánta – 2009.május 11., hétfő

A XXXIV. Duna Menti Tavasz díjai

a Duna Menti Tavasz Életmű Díja
Marták Katalinnak a bábozó mozgalomban kifejtett több évtizedes áldozatkész munkájáért és módszertani tevékenységéért

NÉPI SZERKESZTETT JÁTÉKOK

Gyerekzsűri díja:
• Gyöngyöcske Színjátszócsoport (Bély): A libapásztorlány lakodalma (népi szerkesztett játék), rendezte: Szakszon Anna
Nívódíj:
• Pitypang (Losonc): Kenderből szőtt vászon (szerkesztett játék), rendezte: Kertész Eleonóra

BÁBOSOK

Gyerekzsűri díja:
• Tábita Bábcsoport (Hetény): Édenkerti történet (bábelőadás), rendezte: Écsi Gyöngyi és Szép Erzsébet
Bábpedagógiai díj:
• Pinokkió Bábcsoport (Érsekújvár): Pamacs (állatmese), rendezte: Juhász Zsuzsa és Krošlák Olga
Nívódíj:
• Iciri-Piciri Bábcsoport (Pozsony): Tizenkettőt egy csapásra (népmese), rendezte: Farkas Márta és Boros Andrea
• Meseláda Bábcsoport (Feled): A táltos kecske (táltosmese), rendezte: Borsos Beáta, Makó Kovács Erika és Molnár Ágnes
Fődíj:
• Harkácsi Pimpó Bábcsoport (Gömörfalva): Tündérek és manók (bábos mese), rendezte: Dolinszky Irén, Vezér Zsófia és Vezérné Gonda Klára

SZÍNJÁTSZÓK

A színészi játékért
• Antal Gábornak, a Fókusz Gyermekszínpad (Dunaszerdahely) tagjának, A rest macska című színpadi játékban nyújtott alakításért
Gyerekzsűri díja:
• Fókusz Gyermekszínpad (Dunaszerdahely): A rest macska (magyar népmese), rendezte: Jarábik Gabriella
A zsűri különdíja:
• Handabanda Színjátszó Csoport (Galánta): Bolondos királyság, királyi bolondság (dramatizált mesejáték), rendezte: Hlavaty Márta
Nívódíj:
• Kincskeresők Színjátszó Csoport (Tornalja): Az okos lány (magyar népmese), rendezte: Mészáros Piroska és Okos Zsuzsa
• Tekergők Színjátszó Csoport (Nyárasd): Ilyen a világ (mesejáték), rendezte: Magyar Gaál Lívia és Nagy Irén
Fődíj:
• Fókusz Gyermekszínpad (Dunaszerdahely): A rest macska (magyar népmese), rendezte: Jarábik Gabriella

Csatolmányok:

Térbeli jellemzőkDunaszerdahely,
Rövid URL
ID33560
Módosítás dátuma2008. október 3.

Hibát talált?

Üzenőfal