Bély

Bély (Bély [Biel])

Bélyen, a királyhelmeci járásban 1950. október 8-án tartották meg a Csemadok helyi csoportjának alakuló közgyűlését. Az ülés fő szónoka Kiss Béla, a Csemadok kerületi kiküldöttje volt, aki „nagyon értékes” beszédet mondott. Elmondta, hogy a Csemadok az új ember, az új világ kiformálója, törekedjünk a sovinizmus kiirtására. „Ne a múltra tekintsünk, hanem arra, ami van, ami lesz s aminek lennie kell.“ Beszélt a magyar iskolákról, s a könyvtár létesítéséről, amelyhez magyar könyveket várnak. Ezután megválasztották a vezetőséget és az új elnök, Palkó Barna vette át az ülés vezetését, aki beszédet is mondott.

Dokumentumok az alakulásról: Jegyzőkönyv, A vezetőség névsora

Fullscreen Mode
Rövid Url
ID80322
Módosítás dátuma2016. július 13.

Hibát talált?

Üzenőfal

Legfrissebb bejegyzések

XXI. Népzenei tábor – felhívás, 2026
NYILATKOZAT
Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny, Díjkiosztó gála
A XVI. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny országos döntőjének eredményei, 2026
Helló Zselíz-Helló Világ 60. Országos Népművészeti Fesztivál-Podcast vasárnap
Helló Zselíz-Helló Világ 60. Országos Népművészeti Fesztivál-Podcast szombat

Eseménynaptár

Események naptár

hétfő
kedd
szerda
csütörtök
péntek
szombat
vasárnap
0 esemény,
0 esemény,
1 esemény,
6 esemény,
1 esemény,
0 esemény,
0 esemény,
0 esemény,
0 esemény,
0 esemény,
0 esemény,
0 esemény,
0 esemény,
1 esemény,
1 esemény,
10. szederFESZT – ABBA-slágerek, rock’n’roll és kibővített élménypark
0 esemény,
0 esemény,
0 esemény,
0 esemény,
0 esemény,
0 esemény,
0 esemény,
1 esemény,
1 esemény,
1 esemény,
1 esemény,
0 esemény,
0 esemény,