Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet - Dunaszerdahely
Maďarský osvetový inštitút na Slovensku, n.o. | Hungarian Cultural Institute in Slovakia | Dunajská Streda
a CSEMADOK szakmai háttérintézménye, a Felvidéki Magyar Értéktár kezelője

Az Országos Népművészeti Fesztivál 1982-ben [videó]

Az Országos Népművészeti Fesztivál 1982-ben [videó]

[message_box title=”” color=”green”]A rendezvény fővédnöke Marek Maďarič, a Szlovák Köztársaság kulturális minisztere. A rendezvény kormányzati védnöke Bukovszky László, a nemzeti kisebbségek kormánybiztosa.[/message_box]

„Amelyik nép nem őrzi hagyományait, kipusztul.”

Kodály Zoltán

HANGGAL CSÁBÍTÓ:

 

PROGRAM:

2016. június 10. (péntek)

9:30 – 17:00
Egyszer volt, hogy is volt? –emlékülés
Helyszín: Zselíz, Városháza, díszterem

11.00 – 17.00
Konferencia: a kultúra újrapozícionálásáról, jövőkép felvázolásáról
Helyszín: az Éden Panzió

16:00 – 20:00
Kézműves mesterek kirakodóvására
Helyszín: a kastély előtti jobb oldal

17:30 – 18:30
Egyszer volt, hogy is volt? – kiállítás megnyitó
Helyszín: Csemadok – ház

19:00
A lévai Czeglédi Péter Református Gimnázium Gaudium énekkara, a lévai járás énekcsoportjainak közös műsora
Helyszín: Nagyszínpad

50. Országos Népművészeti Fesztivál megnyitója
Helyszín: Nagyszínpad

19:30 – 20:00
Agócs Gergely műsora
Helyszín: Nagyszínpad

20:00-21:00
„Útkeresés” – a zselízi Kincső Néptáncegyüttes jubileumi műsora
Helyszín: Nagyszínpad

21:15 – 22:00
Rendhagyó Prímástalálkozó, koncert
Helyszín: Nagyszínpad

22:00 – 22:45
„ Három a…” – a pozsonyi Szőttes Kamara Néptáncegyüttes műsora
Helyszín: Nagyszínpad

22:45 – 02:00
Mulatság a Pajtában
Helyszín: a kastély mögött felállított Pajta

2016. június 11. (szombat)

8:00 – 22:00
Ízutazás – gasztrotúra
Bográcsos, kemencés, hagyományos ételek, receptek
Pincéről pincére – borkóstoló
Helyszín: a kastély város felőli oldala, a „ligetben“

9:30 – 20:00
Kézműves mesterek kirakodóvására
Helyszín: a kastély előtti jobb oldal

9:30 – 20:00
Csináld magad!“- kézműves mesterek műhelyei
Helyszín: a kastély Csemadok-ház felőli oldala

10:00 – 16:00
Gyermekvilág – Egésznapos játszóház a Triola Gyerekházzal
Az egyes előadások kezdetekor az Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny díjazottjai mutatkoznak be
Helyszín: Kisszínpad, kastély melletti terület, a Csemadok Ház felőli oldalon

10:00
Ringató (baba-mamafoglalkozás) – Langschadl Virág

10:30
A zselízi CIMBORA óvoda előadása és foglalkozása

11:00
Népszokások, játék, ének és tánc Szegvári Ildikóval és Nagy Ivánnal

12:00
Így tedd rá! (játék és tánc) – Balatoni Katalin programja, kísér a Pengő zenekar

13:00
Netz-es Gyerekek, családi örömzene, örömtánc – Netz Táncprodukció

14:00
Népzenei koncert és hangszerbemutató Horsa Istvánnal és Havai Viktóriával

15:00
Aprók tánca Keltai Gáborral és Gyurkó Erzsébettel, kísér a Pengő zenekar

10:00 – 13:30
„Pajta, nyílj ki!“ – néprajzi előadások
Helyszín: a kastély mögött felállított Pajta

10.00 – 10.30
PhDr. Danter Izabella, néprajzkutató, Galántai Honismereti Múzeum, Galánta
Tájházak, néprajzi és helytörténeti gyűjtemények szerepe a magyar kulturális értékek megőrzésében.

10.30 – 11.00
PhDr. Gaál Ida, néprajzkutató, Duna Menti Múzeum, Komárom
Hímzőipar Komárom környékén a 20. század első felében.

11.00 – 11.30
Mgr. Nagy Iván, népzenegyűjtő, Csallóközi Múzeum, Dunaszerdahely
Csallóközi dudáshagyományok

11.30 – 12.00
Katona István, koreográfus, néptánckutató, Feszty Árpád Művelődési Park, Martos – A Felvidéki magyar táncházak kialakulása a 70-es években – tánctípusok és táncrendek

12.00 – 12.30
Mgr. Varga Norbert, folklórkutató, Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet
A mesemondás szerepe és hagyománya a gömöri romungrók körében.

12.30 – 13.00
Mgr. Huszár László, kulturális mediátor, Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet – A Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet népzenei gyűjteménye.

13.00 – 13.30
PaedDr. Takács András, etnográfus, koreográfus – Néptánckutatás a 20. század második felében.

13:30 – 15:00
„Pajta, nyílj ki!“ – néptáncoktatás
Helyszín: a kastély mögött felállított Pajta

13:30 – 14:00
Erdélyi táncdialektus
Táncoktatók: Hajdú Flórián, Paput Júlia

14:00 -14:30
Dunai táncdialektus
Táncoktatók: Gálik Klaudia, Gálik Gábor

14:30 – 15:00
Tiszai táncdialektus
Táncoktatók: Bolgovics Gergő, Varga Frida

15:00 – 16:15
„Falusi hangverseny ”– a gyermekcsoportok közös műsora
Helyszín: Nagyszínpad

16:30 – 17:45
„ Isten hozta a vendígët ” – a hagyományőrző csoportok közös műsora
Helyszín: Nagyszínpad

18:00 – 19:30
„Táncőrület 2016, avagy a mi XXI. századunk”– táncegyüttesek közös műsora
Helyszín: Nagyszínpad

20:00 – 21:00
„Felföldi levelek“– Az IFJÚ SZIVEK Táncszínház előadása
Helyszín: Nagyszínpad

21:15 – 22:15
„Táncrapszódia” – A MAGYAR NEMZETI TÁNCEGYÜTTES (volt HONVÉD Táncszínház) előadása
Helyszín: Nagyszínpad

22:15 – 02:30
Táncház a Pajtában – táncmester Berecz István
Helyszín: : a kastély mögött felállított Pajta

2016. június 12. (vasárnap)

8:00 – 18:00
Ízutazás – gasztrotúra
Bográcsos, kemencés, hagyományos ételek – Pincéről pincére – borkóstoló
Helyszín: a kastély város felőli oldala, a „ligetben“

9:00 – 18:00
Kézműves mesterek kirakodóvására
Helyszín: a kastély előtti jobb oldal

9:00 – 18:00
“Csináld magad!“– kézműves mesterek műhelyei
Helyszín: a kastély Csemadok ház felőli oldala

10:00 – 15:00
Gyermekvilág – Egésznapos játszóház a Triola gyerekházzal

Az egyes előadások kezdetekor az Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny díjazottjai mutatkoznak be

Helyszín: Kisszínpad, kastély melletti terület, a Csemadok Ház felőli oldalon

10:00
A zselízi CIMBORA óvoda előadása és foglalkozása

11:00
Táncház a HÁROMPATAK zenekarral,
Angyal Rékával és Balázs Lillával

12:00
KUTTYOMFITTY Társulat előadása: Cirkusz Folklorikusz

13:00
„A pozsonyi sétatéren…” koncert KORPÁS ÉVÁVAL

14:00
ÉCSI GYÖNGYI mesél: Angyalbárányok

10:00 – 12:00
Református istentisztelet és katolikus mise – a lévai CZEGLÉDI PÉTER REFORMÁTUS GIMNÁZIUM GAUDIUM énekkara, az ipolysági MUSICA AUREA és a zselízi FRANC SCHUBERT VEGYESKAR közös koncertje
Helyszín: a református és Szent Jakab katolikus templom

14:00 – 15:00
„Fölszállott a páva 2015“– a tehetségkutató műsor szereplőivel
Helyszín: Nagyszínpad

15:00 – 15:45
Berecz András műsora
Helyszín: Nagyszínpad

Faültetés

16:00 – 18:00
„Vannak Vidékek”– az 50. Országos Népművészeti Fesztivál gálaműsora
Helyszín: Nagyszínpad

Rövid URL
ID79213
Módosítás dátuma2016. május 31.

Hibát talált?

Üzenőfal