Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet - Dunaszerdahely
Maďarský osvetový inštitút na Slovensku, n.o. | Hungarian Cultural Institute in Slovakia | Dunajská Streda
a CSEMADOK szakmai háttérintézménye, a Felvidéki Magyar Értéktár kezelője

A XVII. Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztivál 2015 díjai

A XVII. Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztivál 2015 díjai

DÍJAK:
A FESZTIVÁL FŐDÍJA: Vezekényi Görbetükör
Nívódíj: KGSzT (Kassa)
Nívódíj: Garamvölgyi Színpad (Léva)
A legjobb rendezés díja: Bodon Andrea (Kassa)
A legjobb dramaturgia díja: Kozsár Zsuzsanna (Kassa)
A legjobb férfi alakítás díja: Srejner Attila (Diószeg)
A legjobb női alakítás díja: Illés Csenge (Kassa)
A legígéretesebb tehetség díja: Krompasky Kristóf (Kassa)
A szepsi VMK díja a szépen megformált szerepért: Tončko Mária (Vezekény)
A legjobb női epizódszereplő díja: Papp Kitti (Léva)
A Csemadok Kassa Környéki TV díja: Srejner Melinda (Diószeg)
Szepsi város polgármesterének díja: Katona Péter (Diószeg)
Buzita község polgármesterének díja: Szitka Mária (Réte)
A Csemadok Szepsi Alapszervezetének díja, színészi alakításért: Nogely Csaba (Felsőszeli)
A Csemadok Buzitai Alapszervezetének díja: Halász Erzsébet (Léva)
A Lakoma szerkesztőségének díja: Garamvölgyi Színpad (Léva)
Díj a magyar nyelv őrzőinek őszinte színpadi játékáért: Csécsi Éneklő és Hagyományőrző Csoport
A legjobb gyerekszereplő díja: Lóci Dávid (Felsőszeli)
A zsűri különdíja a kiemelkedő alakításért: Antal András (Léva), Kántor Klaudia (Léva), Halász Gyula (Léva)

Egressy Béni Fesztivál-díj:
Illésné Popália Irén, a Bodrogközi Színjátszócsoport vezetője

A fesztiválon résztvevő együttesek:

ID: A csoport neve Település Előadott mű
1. KGSzT Kassa Babay József: Három szegény szabólegény
2. Hahota Színjátszó Csoport Diószeg Brandon Thomas: Charley nénje
3.  Révisz Vidámszínpad Réte Teodor Bulavčiak: Falunap
4. Vezekényi Görbetükör Színjátszó Kör Vezekény Hobot-Ivány-Karika: Műsorváltozás
5. Bulibicska Felsőszeli Saját gyűjtés: Csalamádé szeli módra
6. Lévai Garamvölgyi Színpad Léva Gárdonyi Géza: A bor
7. Csécsi Éneklő Hagyományőrző Csoport Csécs Snyír Mária: Az igazságos bíró
8. Zsákszínház Fülek Eve Ensler: Alávalók
9. Ochotnícke divadlo Vyšný Medzev Felsőmecenzéf Lumír Kubátko Bruzovice: Dvaja tovariši
10. DS Femini Tri pri ZUŠ a Gymn. Szepsi Michaela Hudáková: Zrkadlo

Zsűri:
Havasi Péter,  Mázik István, Pásztó András, Regős János

Rövid URL
ID72621
Módosítás dátuma2015. november 15.

Hibát talált?

Üzenőfal