Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet - Dunaszerdahely
Maďarský osvetový inštitút na Slovensku, n.o. | Hungarian Cultural Institute in Slovakia | Dunajská Streda
a CSEMADOK szakmai háttérintézménye, a Felvidéki Magyar Értéktár kezelője

A Nemzeti Összetartozás Napján Több mint 2800 Kárpát-medencei középiskolás indul útnak

A Nemzeti Összetartozás Napján Több mint 2800 Kárpát-medencei középiskolás indul útnak

 A június 4-i Nemzeti Összetartozás Napján a Rákóczi Szövetség Diákutaztatási Programja keretében 78 Kárpát-medencei középiskola több mint 2800 diákja utazhat legalább egy határ átlépésével egy másik magyar iskolához.

Nemzeti Összetartozás Napi Diákutaztatási Programját pályázat keretében hirdette meg a Rákóczi Szövetség, ahol bármely Kárpát-medencei középiskola pályázhatott azzal a feltétellel, hogy június 4-én a Kárpát-medencében legalább egy határt átlépve ellátogatnak egy másik ország magyar iskolájához, ahol közös programot bonyolítanak. A 78 sikerrel pályázó iskola közül 48 magyarországi, 12 erdélyi és partiumi, 10 felvidéki, 6 délvidéki és 2 kárpátaljai. Az utazók között több olyan eset fordul elő, amikor több határt átlépve délvidéki iskola utazik Erdélybe vagy Partiumba, illetve Kárpátaljai iskola a Felvidékre.

A Rákóczi Szövetség minden pályázó iskolát utazási támogatásban részesített.

Idén a március 15-i diákutaztatás keretében a Szövetség támogatásával 99 középiskola mintegy 3000 magyarországi diákja utazhatott.

A sikerrel pályázó 78 Kárpát-medencei középiskola:

 

A pályázó, utazó iskola Település Fogadó iskola Település
1. Ady Endre Elméleti Líceum Nagyvárad Varga Márton Kertészeti és Földmérési Szakközépiskola/Rákóczi Szövetség Rákos Mezeje Tagszervezet Budapest
2. Ady Endre Gimnázium Budapest Gyergyószentmiklósi Sportiskola (Clubul Sportiv Scolar) Gyergyószentmiklós
3. Avasi Gimnázium Miskolc Petőfi Sándor Elméleti Líceum Székelyhíd
4. Avram Iancu Szakképző Líceum Marosvásárhely Kiskunhalasi Református Kollégium Szilágy Áron Gimnáziuma Kiskunhalas
5. Bajai Bányai Júlia Szakképző Iskola Baja Srednja Economska Skola Zombor
6. Bajai Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Kollégium, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény és Gyermekotthon Baja SOSO Milan Petrovic sa domom ucenika Újvidék
7. Bálicsi Integrációs Nevelési Oktatási Központ Pécs Kórógyi Általános Iskola Kórógy
8. Bányai János Műszaki Szakközépiskola Székelyudvarhely KÓS KÁROLY ÉPITŐIPARI SZAKKÖZÉPISKOLA ÉS SZAKISKOLA MISKOLC
9. Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont Magyarkanizsa
10. Berceli Széchenyi István Általános Iskola Bercel Kriza János Általános Iskola Kápolnásfalu
11. Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont Magyarkanizsa Németh László Gimnázium és Általános Iskola Hódmezővásárhely
12. Bethlen Gábor Református Gimnázium és Szathmáry Kollégium Hódmezővásárhely Kolozsvári Református Kollégium (Liceul Teologic Reformat) Kolozsvár (Cluj-Napoca)
13. Boglári Kollégium Balatonboglár Szakközépiskola Ipolyság Ipolyság
14. Bolyai Farkas Elméleti Líceum Marosvásárhely Debreceni Református Kollégium Debrecen
15. Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium Zenta Bolyai Farkas Elméleti Líceum Marosvásárhely
16. Budapest X. Kerületi Zrínyi Miklós Gimnázium Budapest Szent Ferenc Alapítvány Dévai Gyermekotthona Déva
17. Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnázium és Kollégium Budapest Gymnázium – Gimnázium Fülek Fülek
18. Budapesti V. Kerületi Szemere Bertalan Általános Iskola és Gimnázium Budapest P.J.Safárik Gimnázium Rozsnyó
19. Comenius Gimnázium Zselíz Zeliezovce – Zselíz Piarista Gimnázium és Kollégium Vác
20. Csomasz Tóth Kálmán Református AMI Felsőzsolcai Tagintézménye Felsőzsolca Tamási Áron Általános Iskola Farkaslaka
21. Deák Ferenc és Széchenyi István Szakközépiskola és Szakiskola, Széchenyi István Tagiskolája Zalaegerszeg Baróti Szabó Dávid Iskolaközpont Barót
22. Egészségügyi Középiskola Szabadka Mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium Mohács
23. Egri Kereskedelmi; Mezőgazdasági; Vendéglátóipari Szakközép; Szakiskola és Kollégium Eger Lórántffy Zsuzsanna Református Gimnázium Nagyvárad
24. Eötvös József Református Oktatási Központ Heves Rozsnyói református Egyházközség Alapiskolája Rozsnyó
25. Erdőszentgyörgyi Szent György Tehnológia Liceum Erdőszentgyörgy Bajai Bányai Júlia Szakképző Iskola Baja
26. Illéssy Sándor Baptista Szakközép- és Szakiskola Kisújszállás Arany János Elméleti Líceum Nagyszalonta
27. Keszthelyi Asbóth Sándor Szakképző Iskola és Kollégium Keszthely Nyers István Akadémiai Sportegyesület Tóthfalu
28. Kiskunhalasi Református Kollégium Szilády Áron Gimnáziuma Kiskunhalas Svetozar Markovic Gimnázium Szabadka
29. Klebelsberg Kuno Általános Iskola és Gimnázium Budapest dr. Milkó Izidor Vajdasági Kulturális Intézet Módszertani Központja Szabadka
30. Kölcsey Ferenc Főgimnázium Szatmárnémeti – Satu Mare Ady Endre Gimnázium Budapest
31. Közgazdasági kereskedelmi iskola Óbecse Szekszárdi Garay János Gimnázium Szekszárd
32. Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon Miskolc Tompa Mihály Református Gimnázium Rimaszombat
33. Lorántffy Zsuzsanna Református Nagyvárad Dugonics Andras Piarista Gimnázium, Szakközépiskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium Szeged
34. Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola, Súkromná stredná odborná škola s vyučovacím jazykom maďarským Dunajská Streda Tatabányai Integrált szakiskola, Középiskola és Kollégium tagintézménye a Mikes Kelemen Felnőtt és Ifjúsági Gimnázium Tatabánya
35. Marosvásárhelyi Egyesülés Nemzeti Kollégium Marosvásárhely Egri Kereskedelmi, Mezőgazdasági, Vendéglátóipari Szakközép-, Szakiskola és Kollégium Eger
36. Marosvásárhelyi Református Kollégium Marosvásárhely Zrínyi Miklos Gimnázium Zalaegerszeg
37. Mikszáth Kálmán Szakközépiskola Balassagyarmat Kétnyelvű Középiskola Lendva
38. Miskolci Andrássy Gyula Szakközépiskola Miskolc Ady Endre Liceum Nagyvarad Nagyvarad
39. Miskolci Kós Károly Építőipari Szakközépiskola és Szakiskola Miskolc Winkler Oszkár Építőipari Szakközépiskola Losonc (Lucenec)
40. Nagyboldogasszony Római Katolikus Általános Iskola és Rákóczi Szövetség Tapolcai Szervezete Tapolca Marianum Magyar Tannyelvű Egyházi Iskolaközpont Komárom-Komárno
41. Nagymuzsalyi Középiskola Nagymuzsaly Egri Szilágyi Erzsébet Gimnázium és Kollégium Eger
42. Nyers István sportakadémia Tóthfalu Bartók Béla Elméleti Líceum Temesvár
43. Nyírbátori Bethlen Gábor Középiskola, Szakképző Iskola és Kollégium Nyírbátor Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium Nagyvárad
44. Pannonhalmi Bencés Gimnázium Pannonhalma Segítő Mária Római Katolikus Teológiai Líceum Csíkszereda
45. Pásztói Általános Iskola Pásztó Mocsáry Lajos Alapiskola Fülek-Filakovo
46. Református Óvoda Általános Iskola és Gimnázium Kisvárda Lorántty Zsuzsanna református Gimnázium Nagyvárad
47. Stredná odborná škola Jozefa Szakkayho – Szakkay József Szakközépiskola, Grešákova 1, Košice Košice Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Szolnok
48. Stromfeld Aurél Ggépipari, Építőipari és Informatikai Szakközépiskola Salgótarján Winkler Oszkár Építőipari Szakközépiskola Losonc
49. Súkromná stredná odborná škola – Magán Szakközépiskola, kihelyezett részleg – Rimaszombat Rimaszombat – Rimavská Sobota Szent Lőrinc Vendéglátó és Idegenforgalmi Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium Eger
50. Szabadkai Zeneiskola Subotica /Szabadka/ Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskola Pécs
51. Szakközépiskola, Szabó Gyula 21, Dunaszerdahely Dunaszerdahely Premontrei Rendi Szent Norbert Gimnázium Szombathely
52. Széchenyi István Iskola Pécs Eötvös József Szakközépiskola Székelyudvarhely
53. Szegedi Kis István Református Gimnázium Általános Iskola és Óvoda Békés Zilahi Református Wesselényi Líceum Zilah
54. Székely Mikó Kollégium Sepsiszentgyörgy Budaörsi Illyés Gyula Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola Budaörs
55. Szekszárdi I. Béla Gimnázium Szekszárd Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium Zenta
56. Szenczi Molnár Albert Alapiskola Szenc Szenc Dr .Nagy László Gyógypedagógiai Intézmény Kőszeg
57. Szent Benedek Gimnázium, Szakiskola és Kollégium Balatonfüredi Széchényi Ferenc Tagintézménye Balatonfüred Gymnázium-Gimnázium Tornalja
58. Szent Imre Katolikus Gimnázium, Ált. Isk. , Koll., Óvoda és AMI Nyíregyháza Marosszentgyörgyi Rákóczi Szövetség Ifjúsági Szervezete Marosszentgyörgy
59. Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum Nagyvárad Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium Szeged
60. Szent Lőrinc Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium Eger Magán Szakközépiskola Rimaszombat
61. Szent Lőrinc Vendéglátó és Idegenforgalmi Szakközépiskola,Szakiskola és kollégium Eger Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és Alapiskola Kassa
62. Szolnoki Széchenyi István Gimnázium Szolnok Ady Endre Líceum Nagyvárad
63. Sztehlo Gábor Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium Budapest Tamási Áron Gimnázium Székelyudvarhely
64. Tamási Általános Iskola és Gimnázium Béri Balogh Ádám Gimnáziumi és Kollégiumi Tagintézménye Tamási Apáczai Csere János Elméleti Líceum Kolozsvár
65. Tamási áron Általános Iskola és Német Két Tannyelvű Nemzetiségi Gimnázium Budapest Mikes Kelemen Elméleti Líceum/Liceul Teoretic Mikes Kelemen Sepsisentgyörgy-Sfantu Gheorge
66. Teleki Tehetséggondozó Kollégium tagintézmény Miskolc Backamadarasi Kis Gergely Református Kollégium Székelyudvarhely
67. TISZK Mikes Kelemmen Középiskola Tatabánya Magán Szakközépiskola Diószeg- Sládkovičovo
68. Tompa Mihály Református Gimnázium Rimaszombat Rimaszombat – Rimavská Sobota Petőfi Sándor Gimnázium, Gépészeti Szakközépiskola és Kollégium Aszód
69. Vári II. Rákóczi Ferenc Középiskola Mezővári Fábry Zoltán Alapiskola és Szakközépiskola Rozsnyó
70. Veress Ferenc Szakképző Iskola Hajdúböszörmény Magán Szakközépiskola Hidaskürt – Kihelyezett részleg Nagykapos Nagykapos
71. Zilahi Református Wesselényi Kollégium Zilah Szegedi Kis István Református Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium Békés
72. Petőfi Sándor Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium Vecsés Szatmárnémeti Református Gimnázium Szatmárnémeti
73. Ipolysági Szakközépiskola Ipolyság Gyergyószentmiklósi Batthyány Ignác Technikai Kollégium Gyergyószentmiklós
74. Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma Debrecen Kolozsvári Református Gimnázium Kolozsvár
75. Dunaszerdahelyi Magán Gimnázium Dunaszerdahely Soproni Eötvös József Evangélikus Gimnázium Sopron
76. Budapesti Szent István Gimnázium Budapest Tamási Áron Gimnázium Székelyudvarhely
77. Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium Nyíregyháza Rimaszombati Tompa Mihály Református Gimnázium Rimaszombat
78. Vámbéry Ármin Gimnázium Dunaszerdahely Soproni Eötvös József Evangélikus Gimnázium Sopron

 Forrás: Rákóczi Szövetség

Rövid URL
ID57322
Módosítás dátuma2014. május 31.

Hibát talált?

Üzenőfal