Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet - Dunaszerdahely
Maďarský osvetový inštitút na Slovensku, n.o. | Hungarian Cultural Institute in Slovakia | Dunajská Streda
a CSEMADOK szakmai háttérintézménye, a Felvidéki Magyar Értéktár kezelője

A 46. Duna Menti Tavasz díjazottjai

A 46. Duna Menti Tavasz díjazottjai

Dusza István díj (a DMT életműdíja):

Szvorák Zsuzsát, a gyermekszínjátszó mozgalomban kifejtett több évtizedes áldozatkész munkája elismeréseként Dusza István díjban részesítik a rendezők.

BÁBOSOK

 Bronzsávos Minősítés:

  • a diósförgepatonyi Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda Diósförgepatonyi Csipcsirippek Bábcsoportjának A széttáncolt cipellők előadásáért, rendezte: Mészáros Anikó és Molnár Erika
  • a gútai II. Rákóczi Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Mazsola Bábcsoportjának A brémai muzsikusok előadásáért, rendezte: Mahor Katalin
  • a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportjának a Pompom meséi előadásáért, rendezte: Csörgei Tünde

Ezüstsávos Minősítés:

  • a pozsonyi Duna utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportjának a Lúdas Matyi előadásáért, rendezte: Farkas Márta
  • a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportjának A gomba alatt előadásáért, rendezte: Izsák Katalin és Tóth Tibor
  • a Kisgéresi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Mustármag Bábcsoportjának az Ősök szelleme előadásáért, rendezte: Blanár Gabriella
  • a feledi Szombathy Viktor Magyar Tannyelvű Alapiskola Meseláda Bábcsoportjának a Mit rejtenek… előadásáért, rendezte: Makó Kovács Erika

Aranysávos Minősítés:

  • a szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tátika Bábcsoportjának A Pál utcai fiúk előadásáért, rendezte: Sándor Erika és Molnár Enikő
  • a hetényi Református gyülekezet és a Tarczy Lajos Alapiskola Tábita Bábcsoportjának A kánai mennyegző előadásáért, rendezte: Écsi Gyöngyi, díszlet: Kotiers család
  • a gömörfalvai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportjának A hatrongyosi kakasok előadásáért, rendezte: Dolinsky Irén, Csutor Vezér Zsófia és Vezér Klára

GYEREKZSŰRI DÍJA:

  • a hetényi Református gyülekezet és a Tarczy Lajos Alapiskola Tábita Bábcsoportjának A kánai mennyegző előadásáért, rendezte: Écsi Gyöngyi, díszlet: Kotiers család

SZERKESZTETT JÁTÉKOK

Bronzsávos Minősítés:

  • a királyhelmeci Helmeczy Mihály Alapiskola Aranykapu Színjátszó csoportjának, a Lucázás előadásáért, rendezte: Gáspár Kornélia és Rigó Katalin
  • az alistáli Művészeti Alapiskola Színjátszó Csoportjának, Gondold újra előadásáért, rendezte: Pataky Ádám

Ezüstsávos Minősítés:

  • a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin Alapszervezete Fókusz Gyermekszínpadának, a Gaudeamus igitur… előadásáért, rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin


GYÉMÁNTSÁVOS Minősítés:

  • a Csemadok Füleki Alapszervezete és a Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium Zsibongó Kisszínpadának, az Itthon vagyunk előadásáért…, rendezte: Szvorák Zsuzsa

 GYEREKZSŰRI DÍJA:

  • az alistáli Művészeti Alapiskola Színjátszó Csoportjának, Gondold újra előadásáért, rendezte: Pataky Ádám

A ZSŰRI KÜLÖNDÍJA:

  • Különdíj a színészi alakításért Tóth Viktóriának a Csemadok Füleki Alapszervezete és a Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium Zsibongó Kisszínpada szereplőjének

 

 SZÍNJÁTSZÓK

 Bronzsávos Minősítés:

  • a Perbetei Alapiskola Tündérvirágok Színjátszó Csoportjának, a Hogyan születtek a csillagok?
    előadásáért, rendezte: Török Sarolta
  • a bodrogszerdahelyi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Teknőcök Színjátszó Csoportjának, a Mátyás király meg a zompodi kocsmáros előadásáért, rendezte: Furik Krisztina

 Ezüstsávos Minősítés:

  • a bátkai Heuréka Magán Alapfokú Művészeti Iskola és a Bátkai Alapiskola és Óvoda Huncutkák Színjátszó Csoportjának, a Kelemenke ködmönkéje előadásáért, rendezte: Hencz Annamária
  • az alistáli Művészeti Alapiskola Csip-csirip Színjátszó Csoportjának, a Mi a manó? előadásáért, rendezte: Pataky Ádám

Aranysávos Minősítés:

  • az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska Gyermek-csoportjának, A csillagszemű juhász előadásáért, rendezte: Jusztin Czaudt Éva
  • a királyhelmeci Egyesített Iskola Varázskerék Színjátszó Csoportjának, a Káló a cigánylegény előadásáért, rendezte: Pirigyi Mária és Szabó Alica

GYEREKZSŰRI DÍJA:

  • a királyhelmeci Egyesített Iskola Varázskerék Színjátszó Csoportjának, a Káló a cigánylegény előadásáért, rendezte: Pirigyi Mária és Szabó Alica

A ZSŰRI KÜLÖNDÍJA:

  • Különdíj a színészi alakításért Rádi Mátyásnak az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska Gyermekcsoport szereplőjének
  • Különdíj az autentikus atmoszféra teremtésért a királyhelmeci Egyesített Iskola Varázskerék Színjátszó Csoportjának, a Káló a cigánylegény előadásáért, rendezte: Pirigyi Mária és Szabó Alica
  • Különdíj az összjátékért az alistáli Művészeti Alapiskola Csip-csirip Színjátszó Csoportjának, a Mi a manó? előadásáért, rendezte: Pataky Ádám
TelepülésDunaszerdahely [Dunajská Streda]
Rövid URL
ID128399
Módosítás dátuma2022. június 3.

Hibát talált?

Üzenőfal