Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet - Dunaszerdahely
Maďarský osvetový inštitút na Slovensku, n.o. | Hungarian Cultural Institute in Slovakia | Dunajská Streda
a CSEMADOK szakmai háttérintézménye

51. Országos Népművészeti Fesztivál Zselízen

Finished on: 2017 június 11.
Helyszín : Zseliz (Želiezovce)

Esemény részletek

Esemény vége: 11 június 2017


2017. június 9-10-11. Zselíz, Schubert park

Előzetes program:

2017. június 9. (péntek)

10.00 – 16.00 II. SZAKMAI KONFERENCIA

16:00 – 20:00 Kézműves mesterek kirakodóvására
16:00 – 24:00 Ízutazás – gasztrotúra
Bográcsos, kemencés, hagyományos ételek / Pincéről pincére – borkóstoló
16:00 – 20:00 „Csináld magad!“- kézműves mesterek műhelyei

17:30 – 18:30 – Mindennapi hagyományok a térben. Bemutatkozik a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet a CSEMADOK-HÁZBAN

19:00 – 20:00 A SZLOVÁKIAI TANÍTÓK KÖZPONTI KÓRUSÁNAK előadása (vezényel: Józsa Mónika karnagy)
– az 51. ORSZÁGOS NÉPMŰVÉSZETI FESZTIVÁL megnyitója
– A lévai járás kórusainak, éneklőcsoportjainak műsora (vezényel: Kiss Beáta)

20:00 – 20:45 SEBESTYÉN MÁRTA önálló műsora

21:00 – 22:00 A NETZ Táncprodukció és a FlamenCorasonArte előadása (rendező: Lengyel Szabolcs Micsi, koreográfia: Lippai Andrea táncművész)

22:00 – 03:00 Mulatság a pajtában, Táncház és folk-kocsma estétől hajnalig (rendező: Konkoly László, zenél: a Varjos Zenekar)

2017. június 10. (szombat)

10:00 – 24:00 Ízutazás – gasztrotúra
Bográcsos, kemencés, hagyományos ételek / Pincéről pincére – borkóstoló
10:00 – 20:00 Kézműves mesterek kirakodóvására
10:00 – 20:00 „Csináld magad!“- kézműves mesterek műhelyei

10:00 – 20:00 GYERMEKVILÁG
Játék, ének, mese, zene, tánc, önfeledt szórakozás. (rendező: Konkoly Annamária)
– a zselízi CIMBORA óvoda előadása
– ÁLLUNK ELÉBE! – az Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny, a Bíborpiros szép rózsa országos népzenei vetélkedő és az Eszterlánc Szlovákiai Magyar Gyermek Néptáncfesztivál és Szólótáncverseny díjazottjainak műsora
– VITÉZ LÁSZLÓ (Kaposvári BábSzínTér) – előadja Pályi János
– CSITERI-CSITERI CSÜTÖRTÖK – Korpás Éva interaktív koncertje
– RINGATÓ – baba, mama foglalkozás Szőcs Fruzsival
– Egész napos játszóház a TRIOLA GYEREKHÁZzal (rendező játékmester: Lengyel Szabolcs Micsi)

11:00 – 15:00 Népművészeti előadások a Csemadok Házban

10:00 – 15:00 Pajta, nyílj ki! – egyéni előadók és csoportok műsora

10:00 – 20:00 EKHÓS SZEKÉREN (rendező: Szabó Csilla)
– SOÓKY LÁSZLÓ: Egy disznótor pontos leírása (mesélőszínház), előadja: LAJOS ANDRÁS
– Juhfia Jankó, palóc népmese, Előadja: BADIN ÁDÁM

15:00 – 16:15 MINT A FÁT A GYÖKÉR! – a hagyományőrző csoportok közös műsora (rendező: Richtárcsik Mihály)

16:30 – 17:45 NÉPTÁNCISKOLA – a gyermekcsoportok közös műsora (rendező: Volner Nagy Melinda)

18:00 – 19:30 KODÁLY IFJAK – az ifjúsági táncegyüttesek közös műsora (rendező: Juhász Sándor)

19:45 – 21:00 CSALLÓKÖZTŐL BODROGKÖZIG – a felnőtt táncegyüttesek közös műsora (rendező: Gálik Klaudia, Gálik Gábor)

21:30 – 22:30 „MEGIDÉZETT KÁRPÁTALJA”– a MAGYAR ÁLLAMI NÉPI EGYÜTTES műsora (rendező-koreográfus: Mihályi Gábor, művészeti vezető: Szalonna Pál István)

23:00 – 04:00 Mulatság a Pajtában, Táncház és folk-kocsma estétől hajnalig (rendező: Konkoly László)

2017. június 11. (vasárnap)

10:00 – 18:00 Ízutazás – gasztrotúra
Bográcsos, kemencés, hagyományos ételek / Pincéről pincére – borkóstoló
10:00 – 18:00 Kézműves mesterek kirakodóvására
10:00 – 18:00 „Csináld magad!“ – kézműves mesterek műhelyei

10:00 – 18:00 GYERMEKVILÁG
Játék, ének, mese, zene, tánc, önfeledt szórakozás (rendező: Konkoly Annamária)
– a zselízi CIMBORA óvoda előadása és foglalkozása
– ÁLLUNK ELÉBE! – az Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny, a Bíborpiros szép rózsa országos népzenei vetélkedő és az Eszterlánc Szlovákiai Magyar Gyermek Néptáncfesztivál és Szólótáncverseny díjazottjainak műsora
– AZÖRDÖGBE!!! – népmese a Csavar Színház előadásában
– KOLOMPOS MULATSÁG – a Kolompos együttes vidám koncertje
– RINGATÓ – baba, mama foglalkozás Szőcs Fruzsival
– Egésznapos játszóház a TRIOLA GYEREKHÁZzal (rendező játékmester: Lengyel Szabolcs Micsi)

10:00 – 14:00 EKHÓS SZEKÉREN (rendező: Szabó Csilla)
– SZER+ELEM+EZ – összeéllítás kortárs költők verseiből, előadja: BANDOR ÉVA és OLASZ ISTVÁN
– ZSIBONGÓ KISSZÍNPAD, Fülek: Arany János A bajusz – dramatikus játék

14:00 – 14:30 „LÁDAFIA” – a 2016-os Fölszállott a Páva kategória győztese, a somorjai CSALI gyermek néptáncegyüttes ünnepi összeállítása (rendező: Nagy Myrtill és Madocsai Imre)

14:45 – 15:45 OKA MIH – a kassai HORNÁD néptáncegyüttes műsora (rendező: Martin Bača, Štefan Štec)

16:00 – 17:00 BERECZ ANDRÁS műsora

17:00 – 19:00 Az 51. Országos Népművészeti Fesztivál ÜNNEPI GÁLAMŰSORA (rendező: Deffend Irén, rendezői asszisztens: Bari Ildikó)

ID89992
Módosítás dátuma2017. május 24.

Ha hibát talált, jelentse!

Üzenőfal