Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet - Dunaszerdahely
Maďarský osvetový inštitút na Slovensku, n.o. | Hungarian Cultural Institute in Slovakia | Dunajská Streda
a CSEMADOK szakmai háttérintézménye, a Felvidéki Magyar Értéktár kezelője

A XXVIII. Tompa Mihály Országos Verseny országos döntőjének díjazottjai 2019-ben Rimaszombat


A XXVIII. Tompa Mihály Országos Verseny országos döntőjének hivatalos eredményei (díjazottak) 2019-ben Rimaszombat

I. KATEGÓRIA – VERS

Név Intézmény Felkészítő Sáv
Szabó Sophia Léna Munka Utcai Alapiskola Komárom Svrček Anita Arany  1.
Kiss Bence Móra Ferenc AI, Nyékvárkony Mgr. Bíró Laura Arany  2.
Vígh Emese Kodály Zoltán Alapiskola Galánta Melicher Erika Arany  3.
Bosák Károly Imre Kodály Zoltán Alapiskola Galánta Melicher Erika Ezüst
Csiba Dorina József Attila AI és Óvoda – Vásárút Mózes Hajnalka Ezüst
Falanga Federica Stella Lucia Alapiskola és Óvoda, Pozsonypüspöki Mgr. Bittera Katalin Ezüst
Gjergji Izabella Deáki Alapiskola Renczés Nóra Ezüst
Kóša Ricardo Alapiskola és Óvoda, Sáró Mgr. Horváth Márta Ezüst
Kovács Botond Alapiskola és Óvoda Almágy Mgr. Tóth Tünde Ezüst
Rácz Dorka MTNy AI és Gimnázium, Pozsony Kása Ildikó Ezüst
Rehák Hanna MTNy AI,  Marcelháza Gál Lívia Ezüst
Tóth Gellért Egyházi Alapiskola és Óvoda, Kéty Molnár Judit Ezüst
Farkaš Ádám Bálint Mocsáry Lajos Alapiskola, Fülek Benko Tünde Bronz
Fazekas Stella Rozsnyói Ref. Egyházközség Alapiskolája, Rozsnyó Mgr. Szanyi Nóra Bronz
Molnár Bálint Kazinczy Ferenc MTNy AI, Tornalja Molnár Zsuzsa Bronz
Pálos Erik Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont, Szepsi Mgr. Nagy Éva Bronz
Zsapka Zsófia Czuczor Gergely AI , Érsekújvár Juhász Zsuzsanna Bronz

  • A zsűri különdíja: Gjergji Izabella
  • Hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző: Rehák Hanna

I. KATEGÓRIA – PRÓZA

Név Intézmény Felkészítő Sáv
Bittera Sophie Iman Alapiskola és Óvoda, Pozsonypüspöki Mgr. Bittera Katalin Arany  1.
Ladányi Viola MTNy AI, Marcelháza Mgr. Lancz Ildikó Arany  3.
Mihalovič Marcell Széchenyi István Alapiskola, Felsőszeli Szalai Gyöngyi Arany 2.
Biháry Laura MTNy AI és Gimnázium, Pozsony Kása Ildikó Ezüst
Illés Dorka II. Koháry István Alapiskola, Fülek Mihály Judit Ezüst
Lévai Natália Stampay János Alapiskola, Köbölkút Mgr. Pintér Anikó Ezüst
Nagy Olivér Alapiskola és Óvoda, Alsószeli Mgr. Magyar Kinga Ezüst
Senkulič Dézi Munka Utcai Alapiskola, Komárom Matyi Margaréta Ezüst
Bašternák Anna Feszty Árpád AI és Óvoda, Ógyalla Csorba István Bronz
Dóczi Balambér Alapiskola, Bodrogszerdahely Dóczi Sándor Bronz
Farkas Megan Magdaléna Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat Mgr. Bálint Szabó Andrea Bronz
Jóža Damián Stampay János Alapiskola, Köbölkút Csepiga Gizella Bronz
Oláh Fanni MTNy Alapiskola,  Nagymagyar Kovács Gertrúd Bronz
Preisinger Lea Vámbéry Ármin MTNY Alapiskola, Dunaszerdahely Mgr. Bugár Edit Bronz
Szegedi Attila MTNy Alapiskola, Nagymagyar Kovács Gertrúd Bronz
Vavrek István Kazinczy Ferenc MTNy AI, Tornalja Pierzchala Mária Bronz
Zsigrai Lili Alapiskola, Tornagörgő Mgr. Porubán Renáta Bronz
  • A zsűri különdíja: Illés Dorka

II. KATEGÓRIA – VERS

Név Intézmény Felkészítő Sáv
Ördögh Zsófia Czuczor Gergely AI, Érsekújvár Liszka Éva Arany  1.
Fónad Lili Eötvös Utcai MTNy AI, Komárom Varga Rózsa Arany  2.
Presinszky Emma Alapiskola, Nyárasd Magyar Gaál Lívia Arany  3.
Rádi Mátyás Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola, Ipolyság Pálffy Zsuzsa Ezüst
Mács Zille Anna Tompa Mihály AI, Rimaszombat Lukács Veronika Ezüst
Marczel Eszter Alapiskola, Nyárasd Mgr. Marsal Krisztina Ezüst
Fülöp Hanna MARIANUM Egyházi Iskolaközpont, Komárom Földes Varga Katalin Ezüst
Nógel Alexa Alapiskola, Nyárasd Magyar Gaál Lívia Ezüst
Mészáros Saskia Jázmin Amade László Alapiskola, Bős Mgr. Fekete Irén Mgr. Bodó Julianna Ezüst
Majer Jázmin Eötvös Utcai MTNy AI, Komárom Majer Szendi Gabriella Ezüst
Horňák Marek Maximilián Alapiskola Buzita Szaszák Éva Ezüst
Algayer Leo Szenczi Molnár Albert MTNy Alapiskola, Szenc Mgr. Baráth Enikő Ezüst
Antal Dávid Alapiskola, Bély Mgr. Matyi Éva Bronz
Darabos Barbara Füleki Gimnázium Szvorák Zsuzsa Bronz
Keszeg Ella Ilona Kármán József AI és Óvoda, Losonc Mgr. Szabó Andrea Bronz
Múčka Sophia Alapiskola, Fél Mgr. Méry Tímea Bronz
Bíró Bulcsú Szabó Gyula AI, Dunaszerdahely Mgr. Németh Krisztina Bronz
  • A zsűri különdíja:  Mészáros Saskia Jázmin
  • Hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző:  Mács Zille Anna

II. KATEGÓRIA – PRÓZA

Név Intézmény Felkészítő Sáv
Gerencséry Erik MTNy AI, Marcelháza Gál Lívia Arany  1.
Anda Liza Czuczor Gergely AI, Érsekújvár Liszka Éva Arany  2.
Lukács Lídia Tompa Mihály AI, Rimaszombat Mura Tímea Arany  3.
Dórák Lara Jázmin Vámbéry Ármin MTNY Alapiskola, Dunaszerdahely Buzgó Mária Ezüst
Farkas Dezső Alex Alapiskola, Zselíz Gubík Mária Ezüst
Horváth Lisa Eötvös Utcai MTNy AI, Komárom Laboda Róbert Ezüst
Kürthy Réka Corvin Mátyás Alapiskola, Alistál Mgr. Bíró Ildikó Ezüst
Madari Hanna Eötvös Utcai MTNy AI, Komárom Varga Rózsa Ezüst
Pollag Ádám Márai Sándor MTNy Gimnázium és Alapiskola, Kassa Gyarmathy Andrea Ezüst
Pongrácz Tamás Achilles Szenczi Molnár Albert MTNy Alapiskola, Szenc Mgr. Pongrácz Flóra Ezüst
Rigó Áron Vámbéry Ármin MTNy AI, Dunaszerdahely Mgr. Marsal Krisztina Ezüst
Šillo Dominik Szenczi Molnár Albert MTNy Alapiskola, Szenc Mgr. Molnár Enikő Ezüst
Tóth András Alapiskola és Óvoda, Boly Mgr. Balogh Mónika Ezüst
Tóth Gábor István Alapiskola,Nyárasd Magyar Gaál Lívia Ezüst
Bohuš Edina Alexandra Tompa Mihály AI, Rimaszombat Mgr. Mács Gyöngyi Bronz
Dóczi Boldizsár Alapiskola, Bodrogszerdahely Dóczi Sándor Bronz
Sonkoly Krisztián Füleki Gimnázium Szvorák Zsuzsa Bronz
Szalóczi Boglárka Deáki Alapiskola Renczés Nóra Bronz
  • A zsűri különdíja: Dórák Lara Jázmin

III. KATEGÓRIA – VERS

Név Intézmény Felkészítő Sáv
Korpás Lilla Szenczi Molnár Albert MTNY AI, Szenc Tóth Katalin Arany  1.
Gál Ádám Vajk Tarczy Lajos Alapiskola, Hetény Mgr. art. Kiss Szilvia Arany  2.
Pinke Marián Eötvös Utcai MTNY AI, Komárom Laboda Róbert Arany  3.
Bedecs Patrik Felsőszeli Széchenyi István AI Morovics Ibolya Ezüst
Bukovský Dorottya Deáki Alapiskola Renczés Nóra Ezüst
Hlinka Igor Alapiskola Perbete Culka Ottó Ezüst
Horváth Zenkő Veronika Felsőszeli Széchenyi István AI Morovics Ibolya Ezüst
Képeš Lóránt Alapiskola Buzita Szaszák Éva Ezüst
Ruszó Chiara Szombathy Viktor MTNYA, Feled Imrecze Zoltán Ezüst
Zeman Dávid               Szenczi Molnár Albert MTNY AI, Szenc Tóth Katalin Ezüst
Bíróczi Léda Szemerényi Károly MTNYA, Tardoskedd Mgr. Vanya Lívia Bronz
Deme Mátyás Kazinczy Ferenc MTNYA, Tornalja Szabó Nikola Bronz
Házik Tímea Tompa Mihály AI, Rimaszombat Mgr. Mács Gyöngyi Bronz
Mihalovič Veronika Felsőszeli Széchenyi István AI Morovics Ibolya Bronz
Nagy Emma Juhász Gyula Alapiskola, Léva Mgr. Andruska Csilla Bronz
Nagy Gabriella Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont, Szepsi Mgr. Pelegrin Krisztina Bronz
Rigó Bianka József Attila AI és Óvoda – Vásárút Mózes Hajnalka Bronz
  • A zsűri különdíja:  Horváth Zenkő Veronika
  • Hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző:  Zeman Dávid

III. KATEGÓRIA – PRÓZA

Név Intézmény Felkészítő Sáv
Szőcs Ákos Szenczi Molnár Albert MTNy AI, Szenc Tóth Katalin Arany  1.
Ožvald Damián Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár Horváth Melinda Arany  2.
Ürge József Jakab        Alapiskola, Fél Mgr. Ürge Judit Arany  3.
Fekete Lujza Selye János Gimnázium, Komárom Spátay Adriana Ezüst
Édes Levente Alistáli Református Egyházi AI Édes Enikő Ezüst
Jelen Jázmin Eötvös Utcai MTNy AI, Komárom Laboda Róbert Ezüst
Tóth Eszter Alapiskola Bodrogszerdahely Mgr. Krupi Hajnalka Ezüst
Lénárt Dóra                 Széchenyi István AI, Felsőszeli Morovics Ibolya Ezüst
Viszlai Anna Rozália Alapiskola Buzita Szaszák Éva Ezüst
Vass Roland Eduard II. Koháry István Alapiskola, Fülek Mgr. Vankó Attila Ezüst
Pőcz Anna MTNy AI Nagymagyar Bohák Csaba Ezüst
Daru Csenge Pázmány Péter AI és Óvoda, Vágsellye Mgr. Dohányos Katalin Bronz
Molnár Karolina II. Koháry István Alapiskola, Fülek Mgr. Vankó Attila Bronz
Pierzchala Virág Anna Kazinczy Ferenc MTNy AI, Tornalja Ligárt Nikolett Bronz
Blanár Ábel Gimnázium, Királyhelmec Nagy Gabriella Bronz
Bernáth Eszter Amade László Alapiskola, Bős Mgr. Horváth Renáta Bronz
Bajcsi Boglárka Alapiskola Lakszakállas Krascsenics Renáta Bronz
Tóth Máté Stampay János AI, Köbölkút Csepiga Gizella Bronz
  • A zsűri különdíja:  Fekete Lujza,  Vass Roland Eduard
  • Hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző: Lénárt Dóra

IV. KATEGÓRIA – VERS

Név Intézmény Felkészítő Sáv
Gál Réka Ágota Selye János Gimnázium, Komárom Mgr. art. Kiss Szilvia Arany 1.
Bukovszky Orsolya Selye János Gimnázium, Komárom Spátay Adriana Arany 2.
Nagy Ákos Gépipari és Elektrotechnikai Szakközépiskola, Komárom Tóth Katalin Arany 3.
Balla Barnabás Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta Ollé Krisztina Ezüst
Bangha Roland Selye János Gimnázium, Komárom Dr. Farkas Adrianna Ezüst
Fekete Virág Fanni Füleki Gimnázium Szvorák Zsuzsa Ezüst
Greman Dorka Madách Imre MTNY Gimnázium, Somorja Nagy Myrtil Ezüst
Mellár László Szakközépiskola, Dunaszerdahely Mgr. Kónya Ilona Ezüst
Póda László MTNY Alapiskola és Gimnázium, Pozsony Kulcsár Mónika Ezüst
Sallai Zsóka Márai Sándor AI és Gimnázium Kassa Bodon Andrea Ezüst
Szalay Mátyás Selye János Gimnázium, Komárom Spátay Adriana Ezüst
Balog Maros Füleki Gimnázium Szvorák Zsuzsa Bronz
Renczes Fanni MTNY Alapiskola és Gimnázium, Pozsony Demcsák Edit Bronz
Gál Sára Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta Bergendi Mónika Bronz
Horváth Balázs Vámbéry Ármin Gimnázium Dunaszerdahely Mgr. Szabó Mária Bronz
Laczkó Tamara Gimnázium, Királyhelmec Hriczo Ágnes Bronz
Medza Réka Egészségügyi Középiskola, Érsekújvár Lukács Katalin Bronz
Tóth Friderika Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta Ollé Krisztina Bronz
  • A zsűri különdíja: Balla Barnabás, Greman Dorka
  • Hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző: Póda László
  • A Vajdasági Magyar Versmondók Egyesületének felajánlása: részvétel a Dudás Kálmán Nemzeti Vers- és Pózamondó Találkozón: Sallai Zsóka

IV. KATEGÓRIA – PRÓZA

Név Intézmény Felkészítő Sáv
Horňák Liliána Márai Sándor AI és Gimnázium ,Kassa Bodon Andrea Arany  1.
Köles Bence MTNY Magángimnázium, Dunaszerdahely Simon Beáta Arany  2.
Nagy Viktor MARIANUM Egyházi Iskolaközpont, Komárom Mózes Endre Arany  3.
Kónya Dániel Márai Sándor AI és Gimnázium, Kassa Bodon Andrea Ezüst
Králik Máté Selye János Gimnázium, Komárom Králik Zsuzsanna Ezüst
Matuš Lilla MTNY Magán Szakközépiskola, Gúta Bálint Katalin Ezüst
Patócs Natasa Vámbéry Ármin Gimnázium Dunaszerdahely Mgr. Patócs Mária Ezüst
Szabó Júlia Pázmány Péter Gimnázium, Érsekújvár Dózsa Roland Ezüst
Varga Renáta Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta Restár Judit Ezüst
Záreczky Mária Közgazdasági és Pedagógiai Szakközépiskola – Szenc Pongrácz Flóra Ezüst
Ziff Stella MTNY Alapiskola és Gimnázium, Pozsony Kulcsár Mónika Ezüst
Farkas Dániel Ivan Krasko Gimnázium, Rimaszombat Mgr. Béres Marianna Bronz
Keszegh Réka Egészségügyi Középiskola, Dunaszerdahely Török Mária Bronz
Lelovics Gergely Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta Ollé Krisztina Bronz
Mészáros Fatime Füleki Gimnázium Szvorák Zsuzsa Bronz
Mezőszállási Márk Selye János Gimnázium, Komárom Kantár Máté Bronz
Oros Boglárka Sára Selye János Gimnázium, Komárom Farkas Adrianna Bronz
Papp Márton P. J. Šafárik Gimnázium, Rozsnyó Lőrincz Tímea Bronz
  • A zsűri különdíja: Kónya Dániel 
  • Hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző: Záreczky Mária
  • A Vajdasági Magyar Versmondók Egyesületének felajánlása: részvétel a Dudás Kálmán Nemzeti Vers- és Pózamondó Találkozón:   Horňák Liliána, Kónya Dániel

V. KATEGÓRIA – VERS

Név Település /Intézmény Felkészítő Sáv
Fodor Péter Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem   Arany  1.
Papp Viktória Nyitrai Konstantin Filozófus  Egyetem   Arany  2.
Csölle Stefánia Fűr Szűcs Szabolcs Arany  3.
Balla Dávid Párkány   Ezüst
Bohák Anikó Kéty   Ezüst
Cibuľa Katalin Ipolykeszi   Bromz
Demko András, mérnök Nagyida   Bronz
  • Hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző: Bohák Anikó  

V. KATEGÓRIA – PRÓZA

Név Település Felkészítő Sáv
Kontár Piroska Alsószeli   Arany  1.
Dóczi Henrietta Kiskövesd   Arany  2.
Mgr. Nagy Tibor Szerdahelyújfalu   Bronz

VI. KATEGÓRIA – ÉNEKELT/MEGZENÉSÍTETT VERSEK

Csoport Település/Intézmény Művészeti vezető Sáv
HoryZone Rozsnyó Anna Baffy Arany (különdíj)
ZEKERES együttes Szepsi Viszlai Tibor Arany 1.
A.F.F. zenekar Kassa Bodnár Attila Arany 2.
Göbő Anna és Sándor Léva Göbő Sándor Arany 3.
CSILLAGVIRÁG Rimaszombat Páko Mária Ezüst
DADA CLUB Komárom Lakatos Áron Ezüst
EndORFin Rozsnyó Papp Viktória Ezüst
New Orleans, majd alvászavar Komárom Simon Ákos Ezüst
PARADIGMA Felsőszeli Molnár Rita Ezüst
PROVENIENS Ipolyság Mgr. Petrezsil Noémi Ezüst
RED LIPS Ipolybalog Csáky Máté, Lukács Imre Ezüst
SUHANCOK Komárom Vörös Áron Ezüst
The Töpörtyűk Gúta Sipos Dávid Ezüst
TÖRTAKKORD Komárom Molnár Mátyás Ezüst
VIHARVIRÁG Rimaszombat Páko Mária Ezüst
Alárbopavi Párkány, Gimnázium   Bronz
CAMPA-NULLA Szenc Pongrácz Flóra Bronz
EVEREST Fülek Szvorák Zsuzsa Bronz
  • A zsűri különdíja: HoryZone (aranysáv)
  • A legizgalmasabban hangszerelt előadásért:  A.F.F. zenekar
  • A zsűri elnökének, Nagy Lászlónak felajánlása: a kategória győztese, a ZEKERES együttes részt vehet az idei Borostyán fesztiválon.

VII. KATEGÓRIA – LÍRAI SZÍNPADOK

Csoport Intézmény Rendező Sáv
HUNCUTKÁK  Színjátszó Csoport Alapiskola, Bátka Hencz Annamária Arany 1.
A KGSzT Lírai Színpada Márai Sándor Gimnázium, Kassa Bodon Andrea Arany 2.
GIMISz Diákszínpad Komáromi VMK, Selye János Gimnázium, Komárom Bajkai Csengel Mónika Ezüst
TSÍZIÓ Diákszínpad Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta Ollé Krisztina Ezüst
SYCORAX Gimnázium, Királyhelmec Pecsők Marianna Bronz
  • A zsűri különdíja: a kreatív színészi játékért: Lovas Gergő (Huncutkák Színjátszó Csoport)
  • Az ígéretes előadói teljesítményért: Balla Barnabás (TSÍZIÓ Diákszínpad)


ID108169
Módosítás dátuma2019. április 29.

Ha hibát talált, jelentse!

Üzenőfal