Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet - Dunaszerdahely
Maďarský osvetový inštitút na Slovensku, n.o. | Hungarian Cultural Institute in Slovakia | Dunajská Streda
a CSEMADOK szakmai háttérintézménye, a Felvidéki Magyar Értéktár kezelője

A X. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny országos döntőjének programja, 2019

2019. június 3-4. Rozsnyó, Történelmi Városháza

Főszervező: a Csemadok Országos Tanácsa megbízásából a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet

Szakmai partner: Hagyományok Háza Hálózat – Szlovákia Társszervezők: Óvoda, Fábry Zoltán Alapiskola és Szakközépiskola Rozsnyó Támogatók: Kisebbségi Kulturális Alap, Bethlen Gábor Alap, Rozsnyó Város, Hagyományok Háza Médiapartnerek: Interaktív TV, ma7

2019. június 3. (hétfő)

8:00 – 9:00    Reggeli a Három Rózsa vendéglőben
9:00 – 9:30    Prezentáció
9:30 – 10:00  Megnyitó

10:00 – 12:30   1. és 2. kategória versenye  (Bergengócia meseterem, Óperencia meseterem)

10:00 – 13:00   Kísérő programok (Nagyterem, Kamaraterem)
Kézműves foglalkozások a Gömöri Kézművesek Társulása mestereivel, népi ételkóstoló, hangszerbemutató és daltanulás a Dobroda zenekarral, Izolda népi játékai

12:00 – 14:00    Ebéd a Három Rózsa vendéglőben

14:00 – 15:00   A PARAMISI TÁRSULAT A három muzsikus cigány című előadása

15:00 – 15:45    Játszó- és táncház, közreműködik Bukovics János mesemondó

16:00 – 18:00   1. és 2. kategória versenye (Bergengócia meseterem, Óperencia meseterem)

16:00 – 18:00  Kísérő programok (Nagyterem, Kamaraterem)
Kézműves foglalkozások a Gömöri Kézművesek Társulása mestereivel, közösségi játékok, Izolda népi játékai

17:30 – 19:00         Vacsora a Három Rózsa vendéglőben

19:15 – 19:45   A BOROSTYÁN NÉPTÁNCMŰHELY együtteseinek és szólistáinak műsora (Nagyterem)

19:45 – 20:15   Játékos vetélkedő a résztvevő gyerekek és felkészítők számára (Nagyterem)

20:30 – 22:00   Játszóház és táncház a Dobroda zenekarral és a Borostyán Néptáncegyüttes táncosaival (Nagyterem)

20:30 – 21:30   Mesék felnőtteknek Bukovics János és Pintér Zsolt előadásában (Óperencia meseterem)

2019. június 4. (kedd)

7:30 – 9:00    Reggeli a Három Rózsa vendéglőben

9:00 – 12:30  3., 4., 5. kategória versenye (Bergengócia meseterem, Óperencia meseterem)

9:00 – 12:30  Kísérő programok (Nagyterem, Kamaraterem)
Kézműves foglalkozások a Gömöri Kézművesek Társulása mestereivel, közösségi játékok, hangszerbemutató és daltanulás a Dobroda zenekarral, Izolda népi játékai

12:00 – 13:30    Ebéd a Három Rózsa vendéglőben

13:30 – 14:30   KORPÁS ÉVA és zenekara Libidaridom című lemezének bemutatója (Nagyterem)

Szakmai értékelés a felkészítők részére (Óperencia meseterem)

14:45 – 15:15    Ünnepélyes díjkiosztás (Nagyterem)

TelepülésRozsnyó [Rožňava]
ID108448
Módosítás dátuma2019. május 31.

Ha hibát talált, jelentse!

Üzenőfal